Follow Us

TBESF NEWS

3. Trophee Giammartini Nice Tenis Turnuvası’nda Çiftler Kategorisinde Şampiyon Oldu !

Nice, Fransa – Milli TS Tenis Sporcularımızdan Zeliha Aksak ve partneri Rio Okana, 6-8 Temmuz tarihleri arasında Nice’de düzenlenen 3rd Trophee Giammartini Nice Tenis Turnuvası’nda Double (Çiftler) kategorisinde büyük bir başarı elde etti. Bu muhteşem ikili, turnuvanın çiftler kategorisinde şampiyonluk unvanını kazandı.

Final maçında da rakiplerine karşı üstün bir performans sergileyen Aksak ve Okana, gösterdikleri çaba ve azimle şampiyonluk kupasını kucakladılar.

TBESF NEWS

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

Continue Reading

TBESF NEWS

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

Continue Reading

TBESF NEWS

FİNALDEYİZ

Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Ampute Futbol Milli takımımız Polonya takımını 5-1 yenmeyi başardı. Takımımız böylelikle 3. kez Avrupa Şampiyonasında finale yükselme başarısı gösterdi. Karşılaşmada Muhammed Yeğen, Rahmi Özcan,  ve Serkan Dereli birer gol, Şeyhmus Erdinç ise iki gol atarak galibiyete katkı sağlayan isimler oldu.

Final Maçı 8 Haziran Cumartesi saat: 17:00’da İngiltere-İspanya karşılaşmasının galibiyle oynanacak ve karşılaşma TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P