Follow Us

4. Sanal Boccia Turnuvası

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, yakın zamanda kaybettiğimiz Boccia sporcularımızdan Emre ve Fulya VURAL’ın babaları Ali VURAL anısına Sanal Boccia Turnuvası’nın dördüncüsünü gerçekleştirecektir.

Sporcularımız, Uluslararası Boccia Spor Federasyonu (BISFed) tarafından tavsiye edilen ”Boccia Battle” 3 boyutlu mobil uygulamasıyla düzenlenecek sanal turnuvada mücadele edecektir.

Sanal turnuvaya başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihlerinde mesai saati bitimine kadar yapılacaktır. İlgili antrenör ve yetkililer turnuvaya katılacak sporcuların ad, soyad ve spor sınıf bilgilerini Boccia Teknik Kurul Başkanı Arda GÜNAY’a ardagunay12@gmail adresine mail yoluyla gönderecektir.

14-19 Şubat 2022 tarihlerinde 11.00-21.00 saatleri arasında organize edilecek müsabakalara; BC1, BC2, BC3, BC4 ve BC5 spor sınıflarındaki sporcular katılabilecektir Her bir spor sınıfından ilk üç dereceye giren sporculara madalya verilecektir.

YARIŞMA KURALLARI:

• Maçların tamamı 4 set üzerinden, eleme usulüyle oynanacaktır.

• Oyunun vermiş olduğu ilk sade toplarla maça çıkılacaktır.

• Eşleşen sporcular, maç gününde birbirleriyle antrenman maçı yapmayacaktır.
•Maç anında internet erişiminin sağlanamaması durumunda sadece oynanan set iptal edilerek, diğer set skoru üzerine kalan setler tamamlanacaktır(mesela,3. sete başlarken maç skoru 5-0, 3. set içinde oyun durduysa eğer3. set iptal olacak ve 5-0 üzerinden 3.-4. setler tekrar oynanarak oyuna devam edilecektir)

• Maç skorunun ekran fotoğrafı turnuva için oluşturulan Whatsapp grubuna atılacaktır.
• Turnuva boyunca turnuva için oluşturulan Whatsapp grubunda kesinlikle sohbet, yorum vb. yapılmayacak ve turnuva sonunda oluşturulan grup silinecektir. Sporcular maç şifrelerini, Whatsapp grubu dışında belirleyecektir.

• Sporcular oyun kurulumu veya açılımıyla ilgili bir sorun yaşadıklarında, öncelikle kendi antrenörlerine danışacaktır.

• Zaruri durumlarda ve iki sporcunun anlaşması halinde belirlenen maç saati değişiklik gösterebilir. Ancak maçı o gün içinde tamamlamaları zorunludur.

• Ellerini kullanamayan sporcular, oyun içinde komutları kendilerinin vermesi koşuluyla asistanlarıyla turnuvada mücadele edebilirler.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P