Follow Us

5 sporcumuz çeyrek finalde

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nın ikinci gününde okçuluk müsabakalarına 1/16 ve 1/8 elemeleriyle devam edilirken, 5 okçumuz adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

Tekerlekli Sandalye Bayanlar Bireysel Olimpik Yay’da son şampiyon Gizem Girişmen, 1/8 elemelerinde Büyük Britanyalı Kate Murray’i 7-1 mağlup ederek çeyrek finalde mücadele etmeye hak kazandı. Sporcumuz, yarın (1 Eylül Cumartesi) saat 17:00’de İranlı Zahra Nemati karşısında yarı finale çıkma mücadelesi verecek.

Aynı dalda Hatice Bayar da, 1/16’da Kanadalı Lyne Tremblay’i; 1/8’de Ukraynalı Roksolana Dzoba-Balian’ı 6-4 yenerek son sekize kaldı. Hatice Bayar, çeyrek finalde yarın saat 17:15’te Veronica Floreno ile karşılaşacak.

Bayanlar Bireysel Olimpik Yayda mücadele eden bir diğer sporcumuz Özlem Hacer Kalay da 1/8 elemelerinde Finlandiyalı Saana-Maria Sinisalo’yu 6-2 mağlup ederek son sekize kalmayı başardı. Özlem Kalay, çeyrek finalde yarın saat 18:45’te Elisabetta Mijno ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar Bireysel Makaralı Yay Açık kategorisinde yarışan Gülbin Su da, 1/8 elemelerinde Ukraynalı Kseniya Markitantova’ya üstünlük sağlayarak çeyrek finale çıktı. Güllbin Su, çeyrek finalde 2 Eylül Pazar günü Rus Marina Lyzhikova ile mücadele edecek.

Erkeklerde ise günün tek çeyrek finalisti Doğan Hancı oldu. Hancı, Bireysel Makaralı Yay Açık kategorisinde, 1/8 elemelerinde İsveçli Robert Larsson’u 7-1 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Sporcumuz, çeyrek finalde yarın saat 18:30’da Slovak Peter Kascak ile karşı karşıya gelecek.

Aynı dalda Erdoğan Aygan ise 1/16 elemelerinde Norveçli John Olav Johansen’I 6-0’lık üstünlükle geçti ancak 1/8 elemelerinde Finlandiyalı Jere Forsberg’e 6-4 yenilerek elendi.

Bu dalda mücadele eden bir diğer sporcumuz Abdullah Şener de, 1/16 elemelerinde İtalyan Alberto Simonelli’ye 6-4 yenilerek tur şansı bulamadı.

Tekerlekli Sandalye Erkekler Bireysel Olimpik Yay dalında ise sporcumuz kalmadı. 1/16 elemelerinde Malezyalı Zulkifli Mat Zin’i 6-4 mağlup eden Mustafa Demir, 1/8 elemelerinde Tayvanlı Lung Hui Tseng’e 6-2 yenilmekten kurtulamadı.

Özgür Özen de, 1/16’da Tayvanlı Hua Chen Chung’u 6-2 ile yendikten sonra 1/8’de İranlı Roham Shahabipour’a 6-0’la geçildi.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P