Follow Us

Altın kızımız Nazmiye Muslu

40 kilo mücadelesinde podyuma çıkan Nazmiye Muslu 109 kiloyla Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atarak altın madalyanın sahibi oldu.

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nın ilk gününde halterde 40 kilo mücadelesinde podyuma çıkan Nazmiye Muslu 109 kiloyla Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atarak altın madalyanın sahibi oldu. İlk hakkında denediği 100 kiloda başarılı olan Nazmiye, ikinci hakkında 104 kilo kaldırarak altın madalyayı garantiledi. Üçüncü hakkına Paralimpik Oyunları rekoru için gelen sporcumuz, 106 kiloyla rekoru kırmayı başardı.

Nazmiye Muslu, üç hakkından sonra kendisine ait dünya rekorunu geliştirmek için bir kez daha podyuma çıktı. Rekor denemesinde tam 109 kiloyu kaldırarak yeni Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atan sporcumuz, ulaşılması zor bir dereceyle oyunlar tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Dünya rekorunu 2 buçuk kilo birden geliştiren Nazmiye Muslu, önceki rekoru bu yıl Şubat ayında Dubai’de düzenlenen uluslararası turnuvada kırmıştı.

Halter bayanlar 40 kilo mücadelesinde gümüş madalyayı 97 kiloyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde Zhe Cui, bronz madalyayı 88 kiloyla Büyük Britanyalı Zoe Newson kazandı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P