Follow Us

Ampute Futbol Kulüp Başkanlarımıza Açıklamadır.

4 Haziran 2016 tarihinde yapılan Kulüp Başkanları toplantısında Mustafa DÜGER ile ilgili Açıklamadır.

Aksaray’da 4 Haziran 2016 günü gerçekleştirilen Kulüp Başkanları Toplantısında Osmanlı Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mustafa DÜGER söz alarak Federasyonumuzun Ampute Futbol yurtdışı organizasyonlarından habersiz olduğunu, WAFF ve EWAF’ la sağlıklı bir iletişim sağlanamadığını, kendisinin bu konulardan çok daha fazla bilgisi olduğunu iddia etmiştir. Konu Mustafa DÜGER’ in anlattığı gibi değildir, istifa ettiği 25 Mayıs 2016 tarihine kadar Ampute Futbol Teknik Kurul Üyesi ve aynı zamanda Uluslararası İlişkilerden Sorumlusu kişidir. Konunun ayrıntıları aşağıdaki gibidir.

25 Mayıs 2016 tarihinde istifa eden ve o tarihe kadar ayni zamanda Ampute Futbol Teknik Kurul Üyesi olarak görev yapan Mustafa DÜGER’e,02 Temmuz 2015 tarihinde İstanbul’ da Mustafa DÜGER tarafından verilen iftar yemeği esnasında Federasyon Başkanı olarakAvrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı MateuszWidlak, Başkan Vekilimiz İlhami KILINÇKAYA, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi/Branş Sorumlumuz Asbaşkan Murat KANDAZOĞLU ile Genel Sekreterimiz Mehmet TURHAN’nında bulunduğu iftar yemeğinde ve ertesi gün TFF İstanbul Riva Tesislerinde, Ampute Futbol’ un Uluslararası İlişkiler Sorumlusu olarak yetki verilmiştir.

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Mateusz WİDLAK‘a 03 Temmuz 2016 tarihinde TFF İstanbul Riva Tesislerinde o tarihte Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 2.Başkanı olarak görev yapan Tufan ÖKTÜREN’in yerine Mustafa DÜGER’in alınması ve muhatap kabul edilmesi teklif edilmiştir. Ayrıca bu toplantıda Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Mateusz WİDLAK’ a Avrupa Ampute Futbol FederasyonuYönetimi ile diğer kurullarda görev görev yapmak üzere Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Murat KANDAZOĞLU, Mustafa DÜĞER ile Zekai AYAN’ ın isimleri verilmiştir. Bu konuda Mustafa DÜĞER’ in bilgisi dahilindedir.

Bu tarihten sonra Ampute Futbol Dünya ve Avrupa Federasyonlarına federasyon olarak email göndererek Mustafa DÜĞER’ in Uluslararası İlişkiler sorumlusu olduğu bildirilmiştir. Hatta 2015 Yılında Polonya’ da yapılan Ampute Futbol Turnuvasına federasyonumuz tarafından Ampute Futbol Uluslararası İlişkiler sorumlusu olarak gönderilmiştir.

Bütün bunlara rağmen 6 Haziran 2016 tarihinde, Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı RıchardHofmann ‘nın Federasyonumuza göndermiş olduğu e-mail ile durum açıklığa kavuşmuş ve kendisi ile uzun zamandan beri kontakt kurulamadığı, maillere dönüş yapılmadığı bilgisi ve Türkiye’nin Ampute Futbol faaliyetlerini durduğunu haber aldıklarını belirten mail aldıkları bilgisi alınmıştır.

Ayrıca Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı MateuszWidlak maillere dönüş yapılmadığından dolayı ülkemizin 2 önemli Avrupa Ampute Futbol organizasyonunu kaçırdığını, Bunlardan birinin Gençler Gelişim Kampı ve Avrupa Ampute Futbol Haftası olduğunu Mayıs ayında UEFA ile yapılan bu toplantıda Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin’ de olduğunu ve bizim olmayışımızı üzüntüyle karşıladıklarını belirtmiştir.

Bu bilginin ardından Federasyonumuz’daÜlkemizde tüm AmputeFutbol organizasyonlarının başarılı şekilde devam ettiğini, askıya alınmadığını, Federasyonumuzla iletişim halinde olmalarını, iletişimimiz ve işbirliğimizin gelecekte’ de süreceğini belirttik.

Bunun üzerinede Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı RickHofmann, bizimle iletişime geçmelerinden memnun olduklarını belirtmiştir.

Konu ile ilgili orjinal mesaj ve Federasyonumuzdan gönderilen cevap metinleri de aşağıda yayınlanmıştır.

Durum Ampute Futbol Kulüp Başkanlarımızın bilgisine sunulur.

Date: Tue, 28 Jul 2015 15:42:40 +0300
From: mduger@ortotek.com
To: tbesf.nihal@gmail.com; arifumituzturk@hotmail.com
Subject: Fwd: FW: newdates of Victory Cup

Nihal Hanım Merhaba,
Aşağıdaki mailide ben bugün öğrendim,

Ancak bu mail Temmuzun 13 de gelmiş.Dün Mateusz Widlakla telefonda görüşürken bana bunu sordu bende haberim olmadığını söyledim ve ben federasyon adına zor durumda kaldım. Biliyorsunuz bu benim şahsi bir işim değil. Ben federasyon adına bu işleri yapmakla görevlendirildim ve bana verilen işlerin ve sorumlulukların benim dışımda gerçekleşen etkenlerden dolayı yerine getirilmemesi beni çok rahatsız eder.

Bu nedenle benim haberdar olmam gereken konuların zamanında ve tam olarak bana iletilmesi konusunda daha hassas olmanızı rica ederim.

İyi çalışmalar
Mustafa Düger

Dear colleagues,
The Russian Disability Football Federation (RDFF) and the World League of Champions of disability football (WLC) would like to inform you that the dates of the World Amputee Football Club Championship «Victory Cup-2015» have been changed according to the requests of some federations. It will be held from September, 26 till October, 4 in CSKA Arena (Moscow, Russia).
September, 26 arrival
September, 27 – October, 1 matches in 2 groups (6 teams in each group)
October, 2 semifinal
October, 3 final
October, 4 departure
Hereby we repeat our invitation to the best team of your country to participate in this traditional international tournament of the best amputee football club teams of four continents.
We confirm our responsibility for the expenses of the participating delegations connected with the stadium, transport, accommodation and food in Moscow. The club delegation may consist of 16 persons namely 12 sportsmen, the couch, doctor, referee and head of delegation. The participating delegations pay only for the flights to Moscow and back themselves.
We have also changed the date of the 2nd Congress of WLC. It will be held on October, 2. We invite the representatives of all WAFF member countries to take part in this event. The financial terms for the delegates are similar to the terms for the club delegations.
We are waiting for your information about the participation of your team in the tournament till the end of this week as we need to form the groups of participants.
And please inform us if your country delegate is going to take part in the Congress.
Youth sincerely,

GeorgyLunacharsky
President of RDFF and WLC
Victor Levchenko
Executive Director of RDFF

From: Nihal [mailto:tbesf.nihal@gmail.com]
Sent: Monday, June 06, 2016 2:58 AM
To: RickHofmann – WAFF
Subject: CONTACT NAME CHANGE İN TURKISH AMPUTEE FOOTBALL

DearMrHofmann ,

Since 2015 there were a contact name in Turkish Amputee Football name Mustafa Duger .
I would like toin formyouthat He is nolonger a contact name orperson in Turkish Amputee Football pleasedelete his contactinformations.
Please send allnecessaarry documents to me and my colleguee Ms Nergis Yardimci tbesf.nergis@hotmail.com . As a Federation offficial swe’llruntheduty.

Kind Regards .

Mrs Nihal Gür,
ForeignRelations

( TERCÜMESİ )
Sayın Bay Hofmann ,

2015 den beri kontak kişi olarak sizinle Mustafa Düger iletişime geçiyordu.

Kendisinin bu tarih itibariye Federasyonumuz Türkiye Ampüte Futbolu ile ilişkisi kalmamıştır lütfen kontak bilgilerini siliniz.

Bundan sonra Federsyon personeli olarak benimle ve ya iş arkadaşım Nergis Yardımcı ile iletişime geçerek mail gönderebilirsiniz.

iyi dileklerimle

Nihal

From: Richard Hofmann – World Amputee Football Federation <rgh@worldamputeefootball.com>
Date: 2016-06-06 20:39 GMT+03:00
Subject: RE: CONTACT NAME CHANGE İN TURKISH AMPUTEE FOOTBALL
To: Nihal Gür <tbesf.nihal@gmail.com>
Cc: MateuszWidłak – Poland <m.widlak@ampfutbol.pl>, MawuliViwotor – Ghana<mviwotor@yahoo.com>
Dear Ms. Gür,

Mr. Duger may have been on our mailing list for Turkey, primarily, as I said, because we really didn’t know who the proper individual was since we lost contact and were trying to cover all bases.

However, on our web site the leader of your Federation, and responsible for amputee football, has always been listed as your Chairman, Mr. ArifUmit Uzturk. http://www.worldamputeefootball.com/international_contacts.htm

Best regards

Rick Hofmann
World Amputee Football Federation

( TERCÜMESİ )
Sayın Bayan Gür ;

Bay Duger Türkiye için bizim birincil iletişimde olduğumuz kişiydi, ancak söylediğim gibi kendisiyle iletişimi kaybettiğimizden buyana kiminle iletişime geçeceğimizi bilemedik.

Ancak Dünya Ampüte Futbol sayfalarında Federasyon lideri Ampüte Futbol Sorumlusu olarak Başkan Arif Ümit Uztürk olarak ilan edilmiştir.

İyi Dileklerimle,

Rick Hofmann

Dear Ms. NihalGür,
Thank you for this update. We will make the necessary changes.We had received no responses to our emails for some time, and had heard that the Turkish Federation for Disability Sports had suspended operations. We are very pleased to hear from you.
With best wishes,
Richard Hofmann, President
World Amputee Football Federation

( TERCÜMESİ )
Sayın Nihal Gür,

Yaptığınız güncelleme için teşekkürler, gerekli değişiklikleri hemen yapacağız.

Bir süredir gönderdiğimiz maillere hiçbir cevap alamıyorduk ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun bütün organizasyonlarını durdurduğunu duymuştuk. Sizden haber aldığımıza çok memnun olduk.

İyi dileklerimle .

Richard Hofmann

Dear MrHofmann ,
İt’s very interesting to hear that, who told you that the our Federation suspended operations, can we see this email, this is very important our Vice President Mrİlhami Kılınckaya kindly asking that if you could share that with us .
All operations are in very good positions in Turkey and we ‘ll be in touch and cooperate with you in future.

Kind Regards

( TERCÜMESİ )
Sayın Bay Hofmann ,

Bu söylediğiniz şey çok ilginç Federasyonumuzun Ampüte Futbol organizasyonlarını durdurduğunu söylüyorsunuz, bunu size kim söyledi ?

Bununla ilgili sizde yazılı bir email varmı ? Başkan Vekilimiz İlhami Kılınckaya bunu sizden özellikle rica ediyor.

Türkiye de Ampüte Futbol organizasyonları gayet iyi durumdadır. Bundan sonra iletişim halinde olacak ve beraber çalışacağız.

İyi dileklerimle ,


Nihal

DearMrsGur,
thank you for the message. Contact has already been changed in EAFF database.
We look forward for a good cooperation with Mrs. NergisYardimci and Turkish Federation.
Infact there was no reply to our emails so that why Turkey did not participate in two great EAFF projects supported by UEFA:
European Junior Training Camp
European Amputee Football Weeks 
In May I was at a meeting of UEFA in the Netherlands where representatives of the TFF also regret that Turkey didn’t participate in these projects.
Here you could see the video from our junior camp: https://goo.gl/NHL7Pa
Next year we want to organize the EAFF European Championships.
In next two weeks we will send the documents and application form for the federations which would like to organize this event.
Please let me know if you are interested in hosting this event.

bestregards


MateuszWidłak
Amp Futbol Polska


( TERCÜMESİ )
Sayın Gür
Kontak değişikliği bilgileriniz sitemize
Kaydedilmiştir, bilgi verdiğiniz için tesekkür ederim.

Açıkcası size gönderdiğimiz maillere cevap alamadığımızdan dolayı Türkiye iki önemli Avrupa Ampute Futbol organizasyonunu kaçırdı. Bunlardan biri Gençler Gelişim Kampı ve Avrupa Ampute Futbol Haftası, Mayıs ayında UEFA ile yapılan bu toplantıda Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri de vardı ve sizin olmayışınızı üzüntüyle karşıladık.

Ayrıca önümüzdeki sene yapılacak Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası evsahibi ilanına yakında çıkacağız evsahibi ülke olmak istermisiniz ?

Lütfen Konuyla ilgilenip ilgilenmediğinizi bana bilgi verin.
İyi dileklerimle

MateuszWidlak
Amp Futbol Polonya


Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P