Follow Us

AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMIMIZDAN FARKINDALIK MÜSABAKASI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ankara’da oynanan ve başlama vuruşunu Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın yaptığı futbol maçında sahaya çıkan Ampute Futbol Milli Takımımız, Şöhretler Karması’nı 5-4 mağlup etti. 

Altındağ Örnek Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen farkındalık müsabakasında Ampute Futbol Milli Takımımız oyuncularının yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF Asbaşkanı İrfan Çelik, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Ampute Futbol MHK Başkanı Abdullah Ayar, FIFA kokartlı hakem Ali Palabıyık, Spor Genel Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev yapan şube müdürleri ve Demirören Haber Ajansı Ankara Spor Muhabiri Ercan Ata sahaya çıktı.

25’er dakikadan iki yarı şeklinde oynanan ve büyük çekişmenin yaşandığı karşılaşmanın kazananı Şöhretler Karması’nı 5-4 mağlup eden Ampute Futbol Milli Takımımız oldu.

Dostluk maçının ardından Ampute Futbol Milli Takımımız ile Şöhretler Karması hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P