Follow Us

Ampute Futbol Türkiye Kupası Yarışma Talimatı

Ampute Futbol Türkiye Kupası Yarışma Talimatı Yayınlanmıştır.

Federasyonumuzun 2016 Yılı Faaliyet programında yer alan ve 01-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Aksaraya İlinde yapılacak olan  Ampute Futbol Türkiye Kupasının yarışma talimatı aşağıdadır.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

1- Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakalarına;
Ampute Futbol Süper liginden ilk 4 takım, Ampute Futbol 1.liginde gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar olmak üzere 8 takım katılacaktır.

2-
Müsabakalar A ve B Grubu Olmak üzere 4’lü 2 Grupta oynanacaktır.

3-
Grup Müsabakaları tek Devreli Lig usulüne göre oynanacaktır.

4-
Gruplarında İlk 2 sırayı alan Takımlar yarı finale yükselecektir

5-
Yarı final müsabakalarına yükselen; A Grubu Birincisi B Grubu İkincisi ile, B Grubu Birincisi A Grubu ikincisi ile eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaktır.
Müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

6-
Yarı final müsabakaları galipleri Ampute Futbol Türkiye Kupası için, mağluplar 3. ve 4.lük müsabakalarını tek maç eleme usulüne göre oynayacaklardır. Bu müsabakaların normal suresinin berabere sonuçlanması halinde, uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.


7-
Grupların Oluşumu

GRUPLAR A VE B OLMAK ÜZERE 2 GRUPTA OYNAYACAKLARDIR.

                      A GURUBU                                                     B GURUBU
AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG ŞAMPİYONU                  AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 2.Sİ

AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 4.SÜ                                   AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 3.SÜ

AMPUTE FUTBOL 1.LİG 1.GURUP ŞAMPİYONU          AMPUTE FUTBOL 1.LİG 2.GURUP ŞAMPİYONU

AMPUTE FUTBOL 1.LİG 2.GURUP İKİNCİSİ                  AMPUTE FUTBOL 1.LİG 1.GURUP İKİNCİSİ

8.- Müsabakalara katılan Kulüplerimiz 01 Haziran 2016 öğleden sonra konaklama yerlerine giriş yapacak olup, 05 Haziran 2016 tarihinde öğleden sonra çıkış yapacaklardır.

9.-
Teknik toplantı 01 Haziran 2016 tarihi saat : 20:00’da Aksaray Kamp Eğitim Merkezi Toplantı salonunda olacaktır.

AMPUTE FUTBOL TEKNİK KURULU

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P