Follow Us

AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI

Ampute Futbol 2021 Türkiye Kupası müsabakaları 18-23 Ekim 2021 tarihleri arasında Diyarbakır ilinde yapılacaktır.

Federasyonumuzun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Ampute Futbol 2021 Türkiye Kupası müsabakaları ( Yol hariç ) 18-23 Ekim 2021 tarihleri arasında Diyarbakır ilinde yapılacaktır. Müsabakalara katılacak takımlarımızın aşağıda sunulan formları doldurarak İl Müdürlüklerinden onaylatmaları gerekmektedir.


AMPUTE FUTBOL 2021 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

1- Ampute Futbol Türkiye Kupası ( Yol hariç ) 18-23 Ekim 2021 tarihleri arasında Diyarbakır ilinde yapılacaktır.

2- Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakalarına; Ampute Futbol 2020/2021 sezonu Süper lig sezonunu ilk 4 sırada tamamlayan takım, Ampute Futbol 1.ligini ise ilk 2 sırada tamamlayan takımlar olmak üzere toplam 6 takım katılacaktır.

MÜSABAKALARA KATILACAK TAKIMLAR
2020/2021 SEZONU SÜPER LİG SIRALAMASI

1-) Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü
2-) Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü
3-) İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve S.K
4-) Pendik Engelliler Spor Kulübü

2020/2021 SEZONU 1.LİG SIRALAMASI
1-) ODTÜ Spor Kulübü
2-) Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü

3-GRUPLARIN OLUŞUMU
Gruplar A ve B olmak üzere 2 grupta oynanacaktır.
A GRUBU
1- Etimesgut Belediyesi Ampute S.K
2- İzmir Büyükşehir Belediyesi Genlik ç ve S.K
3- Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü

B GRUBU
1- Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü
2- Pendik Engelliler Spor Kulübü
3- ODTÜ Spor Kulübü

GRUP MÜSABAKALARI
19 EKİM 2021

A 1-2  –  B 1-2
1- Etimesgut Belediyesi Ampute S.K – İzmir Büyükşehir Bel. Genç ve S.K
2- Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü – Pendik Engelliler Spor Kulübü

20 EKİM 2021
A 2 -3  –  B 2-3
1- İzmir Büyükşehir Bel. Genç ve S.K – Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü
2- Pendik Engelliler Spor Kulübü – ODTÜ Spor Kulübü

21 EKİM 2021
A 1 – 3  –  B 1-3
1- Etimesgut Belediyesi Ampute S.K – Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü
2- Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü – ODTÜ Spor Kulübü

22 EKİM 2021
Yarı Final
A1-B2
B1-A2
A3-B3

23 EKİM 2021
Final ve 3 -4 ‘lük Maçı

4.Açılış müsabakası Teknik toplantıda kura çekimi ile belirlenecektir.

5.Müsabakalar A ve B grubu olmak üzere 3’lü 2 grupta oynanacaktır.

6.Grup müsabakaları Tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

7.Grup maçlarında averaj üstünlüğü dikkate alınmayacaktır. Gurup maçlarında beraberlik halinde uzatmaya gitmeden direk penaltı atışları ile sonuç alınacaktır.

8. Gruplarında 1.olan takımlar çapraz eşleşme ile diğer grubun ikincisiyle oynayacaktır. Bu müsabakalar sonunda galip gelen takımlar 1 ve 2.lik müsabakası oynayacaktır. Mağlup takımlar ise 3.lük ve 4.lük müsabakası oynayacaktır. Müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden direkt penaltılarla sonuç alınacaktır.

9. Gruplarında 3.olan takımlar 5.lik ve 6.lık müsabakası oynayacaktır. Müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden direkt penaltılarla sonuç alınacaktır.

10. 2020-2021 sezonunda devam eden Disiplin cezaları kupa müsabakalarında dikkate alınacaktır.

11. Doğrudan kırmızı kart ( ihraç) ile ihraç edilen oyuncu, en az iki müsabakadan men edilir. Bariz gol şansının bir faulle engellenmesi durumunda ihraç edilen oyuncu ile ikinci ihtarla ihraç edilen oyuncu bir maç men cezası alır.

12. Alınan disiplin cezaları aynı gün içerisinde ilan edilecek olup, Federasyonun internet sitesinden yayınlanmayacaktır. Takımlar müsabaka öncesinde takım listelerini 3 ( Üç ) nüsha olarak Hakemlere teslim edeceklerdir.

13. Kulüpler kupa tarihi itibarı ile mevcut geçerli lisanslı sporcuları ile müsabakalara katılacaktır.

14. Müsabakalarda Ampute Futbol müsabaka talimatı ve oyun kuralları uygulanacaktır.

15. Müsabakalar başlamadan önce teknik ve disiplin konularında karar almaya yetkili bir kurul oluşturulacak ve kurul müsabakalara başlamadan önce ilan edilecektir.( Kurul tarafsız kişilerden oluşacaktır) statüde yer almayan konularla ilgili karar alma yetkisi bu kurulda olacaktır.

16. Müsabakalara katılan kulüplerimiz 18 Ekim 2021 tarihinde konaklama yerlerine giriş yapacak olup, 24 Ekim 2021 tarihinde saat 12:00’a kadar Otelden çıkış yapacaklardır.

17. Müsabakaların Teknik Toplantısı 18 Ekim 2021 tarihinde saat : 20:00’de Valilik tarafından belirlenecek alanda yapılacaktır. Teknik toplantıya her kulüpten bir İdareci ve bir Antrenör katılabilecektir.

18. Müsabakalar sonucunda Kupa ve Madalya töreni yapılacaktır. Tüm Takımların müsabaka Kupa törenine katılmaları zorunludur.

19.Müsabakalara katılacak Takımların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Onaylı kafile listelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

20. Türkiye Kupasına katılacak Takımların en fazla 14 Sporcu ve 6 diğer görevlisi olmak üzere toplam 20 kişilik kafilelerinin Konaklamaları Diyarbakır Valiliği tarafından Valilik tarafından belirlenen konaklama alanında karşılanacaktır. Takımlarımızın İl Müdürlüğünden onaylı kafile listelerini 15 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir. Kafile Listelerinin asılları faaliyet alanına getirilecektir.

21.
Kupa müsabakalarına katılacak Takımların 20 kişilik kafile mensuplarının seyahat yevmiyeleri ile geliş-gidiş otobüs yol ücretleri Federasyonumuz veya Diyarbakır Valiliği tarafından karşılanacaktır.

22. Türkiye Kupasına katılacak Takımların kafile mensuplarının ( İdareci, Sporcu, Antrenör ve diğer görevli ) E – Devlet üzerinden oluşturulmuş Aşı kartlarını 15 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza iletmiş olması gerekmektedir. Tek aşı yaptırmış veya hiç aşı yaptırmamış kişilerin müsabakaların başlangıç tarihinden 48 saat önce Covit-19 PCR testini yaptırması ve PCR Test sonuçlarını Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir. Test sonucunu ibra etmeyen sporcu veya diğer görevliler müsabakalarda görev alamayacaklardır.

23. Müsabakalar öncesi yapılacak Covit -19 testi sonucunda test sonucu pozitif çıkan takımın sporcu sayısının müsabakanın oynanması için gerekli sporcu sayısının altına düşmesi halinde takım Hükmen mağlup sayılacaktır.

24. Türkiye Kupasına katılamaya hak kazanan yukarıda ismi yazılı takımlardan müsabakalara katılamayacak takımın 11 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza yazılı olarak katılamayacağını bildirmesi gerekmektedir. Katılamayacak takımın yerine Süper ligde mücadele eden ve 2020/2021 sezon sonunda sıralamayı takip eden takım / takımlar katılabilecektir.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P