Follow Us

Ampute Futbolda Göktürk Engelliler ve Denizli Engelliler 1. Lig’e yükseldi

Ampute Futbol 2.Lig’de 2018-2019 sezonu bu hafta sonu oynanan karşılaşmalar ile sona erdi. Göktürk Engelliler ve Denizli Engelliler 1. Lig’e yükselen takımlar oldu.

Ampute Futbol 2. Lig’de 14. hafta müsabakalarının tamamlanmasının ardından ligi namağlup olarak şampiyon bitiren Göktürk Engelliler Spor Kulübü ve ikinci sırada yer alan Denizli Engelliler Spor Kulübü 1. Lig’e çıkmaya hak kazandı. Ligde üçüncü sırada ise Olimpik Yetenekler Spor Kulübü yer aldı. 

Ampute Futbol 2. Lig’de sıralama ise şu şekilde oluştu:

1- Göktürk Engelliler Spor Kulübü
2- Denizli Engelliler Spor Kulübü
3- Olimpik Yetenekler Spor Kulübü
4- Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü
5- Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü
6- Yaşam Boyu Engellileri Koruma ve Spor Kulübü
7- Efe Spor Kulübü
8- Adana Ampute Engelliler Spor Kulübü

TBESF NEWS

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

Continue Reading

TBESF NEWS

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P