Follow Us

Ampute Milliler dünya üçüncüsü oldu

Ampute Futbol Milli Takımımız, Rusya’nın Kaliningrad kentinde düzenlenen 2012 Dünya Kupası’nda Arjantin’i 3-0 yenerek üçüncülük kupasını kaldırmayı başardı.

Milli takımımızı galibiyete taşıyan golleri 14’üncü ve 24’üncü dakikalarda Fatih ile 35’inci dakikada Rahmi kaydetti.

Ampute milliler böylece üst üste üçüncü kez dünya üçüncülüğünü elde etti.

Dünya kupasının sahibi ise, finalde Rusya’yı 1-0 mağlup eden Özbekistan oldu. Özbekistan kupayı art arta üçüncü kez müzesine götürdü.

Ampute Futbol Milli Takımımız, 12 takımın mücadele ettiği şampiyonada B grubunda yer almış; 3 galibiyet, 1 mağlubiyet 1 beraberlikle 10 puan toplayarak Özbekistan’ın ardından grup ikincisi olarak yarı finale yükselmişti.

Yarı finalde ise Rusya’ya 3-0 yenilen milliler, final şansını yitirirken üçüncülük karşılaşması oynamaya hak kazanmıştı.

Milli takımımızın şampiyonada aldığı sonuçlar şöyle:

B grubu:

Türkiye: 1 – Özbekistan: 6

Türkiye: 3 – Liberya: 1

Türkiye: 3 – Ukrayna: 1

Türkiye: 13 – Japonya: 0

Türkiye: 2 – İngiltere: 2

Yarı final:

Türkiye: 0 – Rusya: 3

Üçüncülük maçı:

Türkiye: 3 – Arjantin: 0

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P