Follow Us

Atıcılar RİO ya hazır

Atıcılık Dünya Şampiyonası Almanya/Suhl

19-27 Temmuz 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Suhl şehrinde düzenlenen IPC Atıcılık Dünya şampiyonanın ilk gününde bayanlar 10 m havalı tüfek yarışmalarında Sporcumuz Çağla BAŞ Dünya 2. (ikincisi) olarak 2016 Paralimpik oyunlarına katılma hakkını elde etti.

Bayan tüfek takımımız Dünya 4.sü, Erkekler tüfekte sporcumuz Celal KARACA 42 sporcu arasında Türkiye rekoru atmasına rağmen 17 nci olmuştur.
14 sporcu ile katılmış olduğumuz IPC Atıcılık Dünya Şampiyonasının 2.günü ise bugün (20 Temmuz 2014 ) P1 Erkekler Tabanca ve P2 Bayanlar Tabanca kategorilerinde yapılacak yarışmalarla devam etti.

Bugün  yapılan 10 m Tabanca erkekler takım yarışmasında Erkek Milli Takımımız ( Korhan YAMAÇ,Cevat KARAGÖL ,Yunus Ali BEYAZ) Dünya 3.sü olmuştur.

10 mt.Ferdilerde Cevat KARAGÖL Dünya 3.sü olarak takımdan sonra bir madalyanın daha sahibi oldu ve Çağla BAŞ’ın ardından 2016 Paralimpik Oyunlarına katılma hakkı elde eden ikinci sporcumuz oldu.

Milli takımımız bu şampiyona sonucunda ;
Cevat Karagöl ile 50 metre tabanca yarışmasında 1 altın (1.lik) ,10 metre tabanca yarışmasın da 1 bronz madalya (3.lük) ,
10 metre bayanlar tüfek yarışmasında Çağla Baş gümüş madalya (2.lik) ve Korhan Yamaç Cevat Karagöl ,Yunus Ali Beyazdan oluşan 10 metre havalı tabanca milli takımız da bronz (3.lük) madalyanın sahibi olmuşlardır .
Bu sonuçlarla Cevat Karagöl ile Çağla Baş 2016 Paralimpik Oyunlar kotasını alan ilk iki (2) sporcumuz olmuştur
Bayan tüfek takımımız Dünya 4.sü, Erkekler tüfekte sporcumuz Celal KARACA 42 sporcu arasında Türkiye rekoru atmasına rağmen 17 nci olmuştur.
Sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
TBESF NEWS

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

Continue Reading

TBESF NEWS

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P