Follow Us

Atıcılık Dünya Kupası / Londra

Atıcılık Dünya Kupası İngiltere / Londra

26-28 Mart 2014 tarihleri arasında İngiltere Londra’ da 22 ülkeden 102 sporcunun katılımı ile yapılan 10m Tabanca Tüfek Dünya Kupası’na Türk Milli Takımı 6’sı Tabanca 6 sı Tüfek olmak üzere 12 sporcu ile katılmıştır.

Yarışmalar sonunda;

R1 Erkekler Tüfek Müsabakasında; TÜFEK TAKIMI 1816.9 Puanla Birinci olan UKRAYNA nın ardından 1747.1 puanla Dünya İKİNCİSİ Olmuştur.
Aksaray dan Erhan COŞKUNER İlk 8 e girerek Final atmış ve 7 inci olmuştur.

R2 Bayanlar Tüfek Müsabakasında; Diyarbakır dan Pervin AYLİ 5inci,Ordu dan Çağla BAŞ 7 inci olarak Finale kaldılar ve Pervin tek atışla 3 üncülüğü kaçırarak 4 üncü olmuştur.
R3 Karışık Tüfek Yat Atışında;Takım yarışmasında 1868 puan atan takımımız 3 üncülüğü 1870 puan atan Ukrayna ya kaptırmıştır.
P1 Erkekler Tabanca da ; 1 inci Azerbaycan 1661 puan 2inci Ukrayna 1621puan ve takımımız 1545 puanla 3 üncü olmuştur.

Genel olarak genç takımla katıldığımız bu yarışmada Tüfek de TAKIM İKİNCİLİĞİ ile Tabanca da elde edilen TAKIM ÜÇÜNCÜLÜĞÜ Gelecek için Başarı vaat etmektedir.

Millierimizi gönülden tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz…


Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P