Follow Us

Atıcılık milli takımı rekor kırdı

23-28 Mayıs 2012 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenen Uluslararası Atıcılık Tunuvası Frankfurt’ta yapılmıştır.

18 ülkeden 106 sporcunun katıldığı uluslararası turnuvada Milli Takımımız 1 Altın, 1Gümüş madalya ve 1 final birincilik kupası kazanırken 3 adet de Türkiye rekoru kırmıştır.

Milli Takımın başarılı sporcusu Korhan YAMAÇ;10 m. Havalı Tabanca erkeklerde Londra 2012 Paralimpik Oyunlarındaki en büyük rakipleri olan Rus ve Polonyalı rakiplerini bu sene bir kez daha geçerek birinci olurken 574 puan gibi çok yüksek bir puan elde ederek kendisine ait olan Türkiye rekorunu da kırmıştır.

50 m.Serbest Tabanca atışlarında son yıllardaki en iyi puanlarından birini elde eden Korhan YAMAÇ 537 puan 2. lik drecesini elde etmiştir. Korhan YAMAÇ aynı branşta yapılan büyük final yarışında da birinci olarak turnuvanın büyük kupasını kazanma başarısını göstermiştir.Başarılı bir diğer Milli Takım Sporcusu Savaş ÜSTÜN; 10m. yatarak havalı tüfek de 598 puan elde etmiştir. 50m. Serbest Tüfek atışlarında 585 puan elde eden Savaş ÜSTÜN her iki branşda da Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Atıcılık Milli Takım Teknik Direktörü Tolga Oğuz KORKUSUZ takımın başarısından çok memnun olduğunu ve 2012 Londra Paralimpik Oyunlarında iddialı olduklarını dile getirdi.

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P