Follow Us

ATLETİZM’DE ALTIN MADALYA

AVRUPA REKORU

09-17 Haziran  2016 tarihlerinde İtalya’nın Grosseto kentin’de yapılmakta olan Atletizm Avrupa Şampiyonasında;

Milli Sporcularımızdan;

Hamide KURT Tekerlekli Sandelye  Atletizm T53, 100 Metreyi 18,20 derecesiyle Avrupa 1. cisi olmuştur.  400 Metreyi  56,45 derecesiyle geçerek Avrupa Rekoru Kırmış ve  Avrupa Şampiyonu olmuştur. 800 Metrede 1:57,22 derecesiyle Avrupa 3.cüsü olmuştur.

Zübeyde SÜPÜRGECİ Tekerlekli Sandalye Atletizm T54,  100 Metrede 18,02 Avrupa 1. cisi olmuştur 200 Metreyi  32,09 derecesiyle geçerek Avrupa İkincisi olmuştur. 

Bayram YILMAZ  1500 Metre  4,12 lik. derecesiyle  Avrupa 3. cüsü olmuştur.

Musa DAVULCU Cirit Atmada 29,33 derecesiyle Avrupa 3. cüsü olmuştur.

09-17 Haziran 2016 tarihlerinde İtalya’nın Grosseto kentin’de yapılan Atletizm Avrupa Şampiyonasın’da

 3 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz  madalya alınmıştır. 

Milli takım sporcularımızı bu başarılarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P