Follow Us

TBESF NEWS

Avrupa Elemelerinin Açılış Seremonisi Yapıldı

Antalya Belek ev sahipliğinde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri’nin açılış seremonisi gerçekleştirildi.

15 ülkeden 100 sporcu!
Özel gösteriler eşliğinde başlayan açılış seremonisi TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan’ın konuşmalarıyla tamamlandı. Megasaray Otelde başlayan şampiyonaya 15 ülkeden 100 sporcu, antrenör ve hakem katıldı.

 

İNAN: TBESF AİLESİ OLARAK DERİN BİR ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ
TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan yaptığı konuşmasında, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Allah bir daha bu trajediyi dünyada hiçbir insana yaşatmasın. Ne kadar büyük millet ve devlet olduğumuzu gördük. Türk halkı ve devleti, elinden gelen tüm imkanları seferber edip yardıma koşan insanlarımızla umut oldu.

Federasyonumuz bünyesindeki pek çok spor dalında her geçen yıl başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Yeni sporcular kazanıyor, branşlarımızın kapasitesini her geçen gün artırıyoruz. Bu husustaki en büyük motivasyonumuz, sporcularımızın uluslararası başarıları. Onların aldığı her bir madalya, bayrağımızı gönderme çekmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni sporcular kazanmamıza da vesile oluyor.

Sporcularımızı anlatırken bizler en çok onların azminden, cesaretinden ve başarılarından bahsediyoruz. Her birini birer ilham kaynağı olarak görüyoruz. Bu açıdan Tekerlekli Sandalye Tenis branşına ülkemizde olan ilginin her geçen gün arttığına şahit olmak çok sevindirici.

Ülkemiz Tekerlekli Sandalye Tenis Branşında çok önemli etkinliklere geleneksel olarak ev sahipliği yapıyor. BNP Paribas Dünya Takımlar Kupası bu etkinliklerin sadece biri. İşte şampiyonlar karşımda. Biz şampiyonlar yetiştirmek için buradayız. Bir başarı hikayemiz var. Çocuklarımıza destek ve fırsat verirsek büyük başarı kazanıyoruz. Ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inancımız tam. İnanılmaz bir heyecan, enerji ve potansiyel var. Çünkü burada bir ekip ruhu var. Geleneklerimiz gereği elimizde olan imkanların en iyisi ile hizmet etmeyi seven bir milletiz.

Tenis camiamızda ki hocalarımız başta olarak üzere, bu kocaman aile Türk tenisinin adının Dünya’da yer alması için elinden geleni yapıyor, yapmaya devam edecek. İnşallah bu birliktelik ile nice Avrupa, Dünya ve Paralimpik şampiyonları yetişecek. Değerli katılımcılar, sponsorlarımız daha çok kişiye ulaşabilmek, kapasitemizi daha çok geliştirmek ve her kulvarda biz de varız diyebilmek için çok önemli. Son dönemde kamuoyumuzun Federasyonumuz çalışmalarına desteklerinin arttığına şahit olmak çok sevindirici.

 

Gençlik ve Spor bakanlığımız ile ortak çalışan, Megasaray Tenis Akademisi artık dünyada bir marka haline geldi. Federasyonumuz ile çok yakın şekilde çalışıyorlar. Artık birbirini seven bir geniş aileden farkımız yok. Tam bu noktada ilk günden bu yana yanımızda olan Megasaray ailesine teşekkürü borç biliyorum. İyi ki varsınız.
Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Spor ne kaybetme üzüntüsü ne kazanma sevincidir. Spor özgüvendir, cesarettir’ ifadeleri ile çok güzel açıklamış. Burada Dünya’nın en önemli tekerlekli sandalye tenis öncüleri birlikte olmak. İTF’nin en önemli organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmak gurur verici.

 


Sevgili İTF yöneticileri ile diyaloglarımız devam ediyor. Önümüzde ki sene yapılacak olan 2024 Dünya Şampiyonası için biz talibiz. Bakanlığımız ve Megasaray tenis akademisinin samimi destekleri ile unutulmaz bir organizasyon için talebimizi buradan yineliyorum. Başkanımız Muaz Ergezen, sizlere en kalbi duyguları selam gönderdi. Milletvekili aday adaylığı için istifa ederken bile, Tekerlekli sandalye tenis camiasının federasyonuz bünyesinde ki yerine dikkat çekti. Bu süreçte Tenisin buralara gelmesinde büyük pay sahibi olan başta Muaz başkanımız olmak üzere, geçmişten günümüze hizmet vermiş tüm eski başkanlarımıza teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle TBESF ailemizin tüm destekçilerine ayrıca minnettarlığımızı ifade ederek, her birinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Önümüzdeki 6 gün süresince ter dökecek olan tüm katılımcılarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Organizasyon 26 Mart’ta oynanacak müsabakalar ile sona erecek.

TBESF NEWS

Para Yelken Türkiye Şampiyonasında İkinci Gün Sona Erdi

Para Yelken Türkiye Şampiyonası 4 ilden 19 sporcunun katılımları ile Kocaeli, Bayramoğlu Yat ve Su Sporları Kulübünde devam ediyor. Organizasyonun ikinci gününde Gençler Klasmanda 2 yarış yapıldı. Alınan geçici sonuçlar ise şu şekildedir;

3.Haz 3.Haz GENÇLER SONUCLAR 1. YARIŞ 2.YARIŞ TOPLAM
1 2984 GENC BUSRA NUR CELIK 1 1 2
2 2984 GENC FURKAN ERCIN 1 1 2
1 2826 GENC SERAP MUGE YILDIZ 2 2 4
2 2826 GENC YIGIT EFE YILDIRIM 2 2 4
2 2982 GENC PANTUS ILKE NAZ HOS 3 3 6
1 2982 GENC HALIL IBRAHIM ARSLAN 3 4 7

 

Continue Reading

Sitting Volleyball

Oturarak Voleybol Süper Lig Şampiyonu Karadeniz Ereğli Oldu

Oturarak Voleybol Süper Lig Final müsabakaları Mersin, 1000 Kişilik Spor Salon’unda tamamladı. Kıyasıya geçen maçların ardından Şampiyon Karadeniz Ereğli Belediyesi Spor Kulübü oldu.

Şampiyona ve dereceye giren diğer kulüplere kupa ve madalyalarını İl Spor Müdürü Ökkeş Demir, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Arsu, MHK Başkanı Çetin Ok ve Paralimpik Şube Müdürü Necmi Ünver verdi

 

Continue Reading

TBESF NEWS

Kupanın Sahibi Türkiye!

Kupanın Sahibi Türkiye!

Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Kupası’nın ilki bu yıl ülkemizde düzenlendi. 1-4 Haziran tarihleri arasında Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleşecek müsabakalarda son Paralimpik Oyunları şampiyonu ABD’yi finalde yenen Türkiye kupanın sahibi oldu.

Remzi Sedat İncesu yönetiminde ki milliler sahaya İsmail Ar(c), Ahmet Efetürk, Rıdvan Aksoy, Enes Bulut ve Zafer Gültekin beşiyle çıktı. Defans kurgularının öne çıktığı ilk çeyreği ABD 12-14 üstün kapattı. Farkın açılmasına izin vermeyen milliler devre arasına 28-29 geride girdi. İkinci yarının başından itibaren oyun üstünlüğünü ele alan Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı kazananı belirleyecek olan final periyotuna 1 sayı farkla 51-50 önde girdi. Maçın son çeyreğinde üstün oyununu devam ettiren Ay-yıldızlılar maçı 72-68 kazanarak kupaya ulaştı.  Milli takımımız şampiyonluk kupasını TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’un elinden aldı. Organizasyonda ABD ikinci, Avusturalya üçüncü ve Japonya dördüncü sırada yer aldı.

Turnuvanın en iyi beşine İsmail Ar (TR), Jenifer Trevan (ABD), Steven Serio (ABD), Kozai Hirokai (JPN) ve Tristian Knowles (AUS) seçildi. En değerli oyuncu ödülünü ise Enes Bulut kazandı.

Kupa seremonisinde konuşan Alpaslan Erkoç Tekerlekli Sandalye Basketbola katkılarından dolayı tüm paydaşlara teşekkür etti. Erkoç’’ Sahaya yüreklerini koyan, terinin son damlasına kadar savaşan aslanlarımızı kutluyorum. Bu organizasyonda dünyanın en iyilerine karşı verdiğimiz mücadele ileride kendimizi nerede görmemiz gerektiğini gösteriyor. Son Paralimpik Oyunları şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri’ni üstün bir oyunla yendik. Burada bizlerle oldukları ve Tekerlekli Sandalye Basketboluna katkıda bulundukları için tüm paydaşlara teşekkür ederim’’ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P