Follow Us

Ay Yıldızlılar Dünya Üçüncüsü (video)

Ampute Futbol Dünya Şampiyonası / Meksika

Meksika’da 30 Kasım 07 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenen Ampute Futbol Dünya Şampiyonası dün oynanan karşılaşmalar ile sona erdi.

Gruplardan rahat bir şekilde çıkan ve güçlü rakibi İngiltere’yi de  1-0 ile geçmeyi başaran Millilerimiz, çeyrek finale adını yazdırmıştı.Çeyrek finalde turnuvanın süpriz takımı Haiti ile eşleşen Milliler bu engelide 3-0 ile aşmayı başararak Rusya takımına rakip oldular.Maç TSİ 18:30 da oynandı.Berabere biten maçta altın gol uygulaması vardı ve Millilerimiz maçı  uzatmalarda altın gol ile kaybetti.Üçüncülük maçı için Polonya ile karşılaşan Ay Yıldızlılar maçtan Barış’ın kaydettiği gol ile 1-0 galip ayrılarak Dünya üçüncüsü olmayı başardılar.

Milli takım sporcularımızı ve teknik ekibimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P