Follow Us

Badminton Milli Takımı İspanya’dan döndü

09-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında İspanya’da düzenlenen Badminton Uluslararası Turnuvası’na 12 ülke katılmıştır.

İspanya’dan başarı ile dönen Badminton Milli Takımımız toplamda 10 madalya kazanmıştır. 2 Altın, 3 gümüş, 5 bronz madalya ile yurda dönen Milli Takım sporcularımızdan İlker Tuzcu Tek erkekler kategorisinde Altın Madalya, Çift Erkeklerde ikinci olmuştur. Emine Seçkin Tek bayanlarda Altın madalya, Çift Bayanlarda bronz madalya ve Karişık Çiftlerde bronz madalya kazanarak turnuvayı başarıyla tamamlamıştır.

Başarılı bir diğer Milli sporcumuz Avni Kertmen Tek erkeklerde beşinci, Çift Erkeklerde ikinci ,Karışık çiftlerde ise üçüncü olarak turnuvayı tamamlamıştır.Bayanlarda Mine Korkmaz Çiftlerde üçüncü, karışık çiftlerde dördüncü olmuştur.Aslan Şahin Karışık Çiftlerde dördüncü, Çift erkeklerde bronz madalya kazanarak 3üçüncü olmuştur.Sedat Tümkaya ise Çift erkeklerde ikinci olmuştur. 12 ülkeden 110 sporcunun katıdığı Uluslararası Turnuva’yı Milli Takımımız başarı ile tamamlamışlardır.

Badminton Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam’ Takımımız 2 şampiyonluk, 3 ikincilik, 5 üçüncülük kazanarak Tunuvayı başarıyla tamamladı. Avrupa Şampiyonası öncesi bu turnuva Milli Takımımıza hem moral oldu hem de eksiklerimizi görerek Avrupa Şampiyonası’na daha iyi hazırlanmamıza sebep oldu’ dedi. Bozdam Avrupa Şampiyonası için yoğun tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini ve Avrupa’dan madalya ile dönmek istediklerini kaydetti.

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P