Follow Us

Badmintoncularımızdan Avrupa Şampiyonası

Bedensel Engelliler Avrupa Badminton Şampiyonası, 7-10 Haziran günleri arasında Almanya’nın Dortmund kentinde yapıldı.

Şampiyonada, antrenör Ahmet Bozdam ve yardımcı antrenör Celalettin Kanber yönetiminde 4 sporcumuz mücadele etti.

İLKER TUZCU İKİ ALTIN MADALYA BİRDEN KAZANDI

SU5 sınıfında mücadele eden İlker Tuzcu, hem tek erkeklerde hem de çift erkeklerde Avrupa Şampiyonluğuna ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.Tek erkeklerde A grubunda yaptığı iki maçı da kazanan İlker Tuzcu, grup lideri olarak çeyrek finale yükseldi.Çeyrek finali bay geçen sporcumuz, yarı finalde İsrailli badmintoncu Eyal Bachar’ı 21-11 ve 21-11’lik setlerle 2-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Finalde B grubunun birincisi Polonyalı Bartlomiej Mroz ile mücadele eden sporcumuz, rakibini 21-17 ve 21-6’lık setlerle 2-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu.Altın madalyaya set vermeden ulaşan İlker Tuzcu, çift erkeklerde de başarısını tekrarladı. Sporcumuz, Rus partneri Mikhail Chiviksin ile birlikte oynadığı dört maçı da kazanarak bir kez daha kürsünün en üst basamağına çıktı.

İlker Tuzcu – Mikhail Chiviksin çifti, grup sistemiyle oynanan maçlarda sırasıyla Bartlomiej Mroz (Polonya) – Magnus Veigas (İsveç) ikilisini 21-13 ve 21-15; Eyal Bechar (İsrail) – Julie Thrane (Danimarka) ikilisini 21-15 ve 21-10; Frank Dietel (Almanya) – Sebastian Mueller (Almanya) çiftini 21-18 ve 21-11 ve Leo Hartrich (Almanya) – Graham High (İngiltere) çiftini 21-7 ve 21-9’luk setlerle mağlup etti.

AVNİ KERTMEN ÇİFT ERKEKLERDE ALMAN PARTNERİYLE ZAFERE ULAŞTI

Ülkemize altın madalya kazandıran bir diğer sporcumuz da Avni Kertmen oldu.Avni Kertmen, çift erkekler WH1 sınıfında Alman partneri Thomas Wandschneider ile birlikte Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Kertmen – Wandschneieder çifti, çeyrek finali bay geçtikten sonra yarı finalde Rus Pavel Popov – Yuri Stepanov ikilisini 21-4 ve 21-15, finalde de Fransız Pascal Barillon – David Toupe çiftini 21-12 ve 21-16’lık setlerle yenerek şampiyon oldu.

Çift erkeklerde altın madalyayı boynuna takan Avni Kertmen, karışık çiftler WH2 sınıfında da partneri Emine Seçkin ile birlikte gümüş madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadı.Kertmen – Seçkin çifti, grup sistemiyle oynanan maçlarda iki galibiyet, bir mağlubiyet aldı. İngiliz Gobi Ranganathan – Hollandalı Inge Bakker çiftini 21-12, 18-21 ve 18-21 sonuçlanan setlerle 2-1 yenen sporcularımız, Hollandalı Jordy Brouwer Von Gonzerbach – Ilse Van Der Burgwal ikilisine ise 21-17, 13-21 ve 21-17’lik setlerle 2-1 mağlup oldu.Son maçlarında ise Alman David Holz – Gertrud Salewski çiftini 21-6 ve 21-9’luk setlerle yenen sporcularımız, iki galibiyet bir mağlubiyetle gümüş madalyanın sahibi oldu.Emine Seçkin, yine grup sistemiyle oynanan tek bayanlar WH2 sınıfı mücadelesinde de Avrupa ikincisi olmayı başardı.Sporcumuz, Alman Monika Meinhold’u 19-21, 21-5, 21-11’lik setlerle 2-1, Hollandalı Inge Bakker’i 21-10 ve 21-10’luk setlerle 2-0, Alman Gertrud Salewski’yi 21-14 ve 21-16’lık skorlarla 2-0 mağlup ederken, Hollandalı llse Van Der Burwal’a 21-13 ve 21-9’luk setlerle 2-0, yenildi.

Emine Seçkin, 3 galibiyet 1 mağlubiyetle Avrupa ikinciliğini elde etti.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P