Follow Us

Para Badminton

Bahreyn’den İlk Madalya!

Paris 2024 Paralimpik oyunlara puan veren Para Badminton Uluslararası Bahreyn Turnuvası Bahreyn’in Manama kentinde devam ediyor. Organizasyonunun 7.gününde sporcularımızdan İlker Tuzcu Bronz madalya kazanırken Emine Seçkin finale yükseldi.

İlker Tuzcu’dan Bronz Madalya!

MD-SU5 kategorisinde İlker Tuzcu ve Polonyalı partneri Bartlomiej Mroz yarı final müsabakasında Hintli rakipleri Chirag Baretha ve Raj Kumar karşısında sahadan 2-1 mağlup ayrıldı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Emine Seçkin Finalde!

XD WH1-WH2 kategorisinde Emine Seçkin ve Hintli partneri Prem Kumar Ale, Koreli rakipleri Jungman Choi ve Sun Ae Lee karşısında 2-0 galip geldi ve finale yükseldi.

Bronz madalyalı sporcumuz İlker Tuzcu ‘’ Ülkeme madalya kazandırdığım için onurlu ve gururluyum daha nice başarılara inşallah’’ ifadelerini kullandı.

Para Badminton

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası Sona Erdi

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası, Kanada’nın Ottawa şehrinde düzenlendi.  14 -18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda, Tekerlekli Sandalye Badminton millî sporcumuz Emine Seçkin 2 altın madalya kazandı.

Emine Seçkin, Tek Kadınlar kategorisinde İsviçreli rakibi İleria Renggli’yi setlerde 21-10, 17-21 ve 21-12 yenerek şampiyon oldu.

Karışık Çiftler kategorisinde ise Hintli partneri Prem Ale ile Belçikalı ve Şilili rakiplerini 21-13 ve 21-18’lik setlerde 2-0 yenerek kazandı.

Paris 2024 için çok önemli puan kazanan sporcumuzu tebrik ettiğini söyleyen Badminton Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam “İngiltere’de aynı başarıyı göstermek için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Paris 2024 için çok önemli puanı hanemize yazdırdık.” ifadelerini kullandı.

 

Milli Sporcumuz Emine Seçkin’’ Dünya sıralamasında en iyi 12 sporcunun katıldığı turnuvada, güçlü rakiplerle mücadele ederek şampiyonluğu kazandım. Grup maçlarında güçlü sporcularla eşleştim. Gruptan ikinci olarak çıktığım turda Dünya sıralamasında birinci olan rakibimi 2-0 yendim.  Zorlu maçlarla Paris 2024’e yüksek puan veren bu turnuvada Şampiyon olmak çok gurur verici. Daha fazla çalışıp daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Bana bu imkânı veren herkese çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu belirtti.

Continue Reading

Genel

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası Başladı!

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası, Kanada Ottawa’da başladı. 14 -18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvaya, Milli sporcumuz Emine Seçkin Dünya sıralamasında 4. olarak katılamaya hak kazandı.
Kendi sınıflarında dünyanın en iyi 12 sporcularının katılacağı turnuvaya Antrenör Ahmet Bozdam ile katılan milli sporcumuz Emine Seçkin, WH2 klasmanında en iddialı sporcular arasında yer almakta. Seçkin sözlerinde ‘’ Ülkemin bana verdiği imkanları en iyi şekilde değerlendireceğim. Antrenörüm Ahmet Bozdam ile Paris için çok önemli olan bu turnuvadan başarı ile döneceğimize inanıyorum. Bize inanan insanları mahcup etmeyeceğiz.’’ diyerek Paris 2024 için de çok iyi hazırlandıklarını ve Paris’e öncelikle katılıp madalya ile dönmeyi hedeflediklerini belirtti.

14 Haziran Maç Takvimi:
İlk Maç Hintli rakibi iPrem Kumar ALE ile

Kanada: 09.10
Türkiye:16.10

İkinci Maç Taylandlı rakibi Amnouy WETWITHAN ile

Kanada:11.30
Türkiye.18.30

Continue Reading

Para Badminton

Para Badmintondan 2 Madalya !

Para Badminton Uluslararası Bahreyn Turnuvası 17-23 Mayıs tarihleri arasında Bahreyn’in Manama kentinde düzenlendi.

42 ülkeden 364 sporcu katıldığı ve Paris Paralimpik Oyunlarına doğrudan kota puanı veren organizasyonu temsilcilerimiz 1 gümüş,1 bronz toplamda 2 madalya ile kapattı. Sporcularımız İlker Tuzcu Bronz, Emine Seçkin ise Gümüş madalya kazandı. 3 sporcumuzdaçeyrek finalde çinli rakiplerine elendi.

Emine Seçkin’den Gümüş!

XD WH1-WH2 kategorisinde Emine Seçkin ve Hintli partneri Prem Kumar Ale, finalde Ho Yuen Chan (HK) ve Man-Kei To(BEL) ikilisi karşısında 2-0 mağlup oldu. Seçkin bu sonuç ile birlikte gümüş madalya kazandı.

İlker Tuzcu’dan Bronz Madalya!

22 Mayıs’ta oynanan MD-SU5 kategorisinde İlker Tuzcu ve Polonyalı partneri Bartlomiej Mroz yarı final müsabakasında Hintli rakipleri Chirag Baretha ve Raj Kumar karşısında sahadan 2-1 mağlup ayrıldı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Para Badminton Miili Takım Antrenörü Ahmet Bozdam,’’ Paris Paralimpik Oyunları için iyi yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz.’’ dedi.

Bozdam’’ Üst üste güzel organizasyonlar geçiyoruz. Sporcularımız özveri ile ellerinden geleni yaparak kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Paris Paralimpik Oyunları için iyi yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz.’’ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P