Follow Us

Başkan Arif Ümit Uztürk, Akdeniz TV’ye konuk oldu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Akdeniz TV’de ana haberin canlı yayın konuğu oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Akdeniz TV’de ana haberin canlı yayın konuğu oldu.

HEDEF RİO’DA MADALYA

En önemli gündemimiz 2016 Rio oyunlarına hazırlık aşamasıyla ilgili artık Rio’ya kota veren müsabaka ve kamp dönemlerimiz başladı. Biz 2012 Londra Paralimpik oyunlarına 45 sporcu ile katılıp 7 madalya aldık Sayın Mustafa Gülpınar başkanımızın döneminde. Şimdi de 2016 Rio’ya daha fazla sporcu sayısı ile katılıp ve 7 madalyanın üstüne çıkma hedefimiz.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun 16 spor branşı var. Bunların 13 tanesi paralimpik ve 3 tanesi de paralimpik olmayan branşlar. Bu 13 spor dalının en az 7 tanesinde Rio’ya sporcu göndermeye çalışıyoruz. Bu konuda hem Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızla hem de Spor Genel Müdürlüğü’müzden Spor Toto Teşkilat başkanlığından ve Futbol Federasyonu’ndan da çok önemli destekler alıyoruz.

HEM BORCU HEM DE FEDERASYONU YÖNETİYORUZ

Biz de bir taraftan 3 milyon 157 bin tl civarında borçla devraldık ve 1.5 milyon tl’sini ödedik. Bundan önceki yönetimde olan arkadaşlarımız sanırım görevlerini iyi yapmadılar. Biz hem borcu yönetmeye çalışıyoruz hem de federasyonu yönetmeye çalışıyoruz. Bu da haliyle bizi biraz yoruyor. Borçların önemli bir kısmını hallettik yıl sonuna kadar hepsini temizleme gayretindeyiz.

Federasyon olarak en büyük sorunumuz borçları yönetiyor olmak. Kendi binamız malesef yok. Biz bu Rio hazırlığı kapsamında Spor Genel Müdürlüğü’müzden de bir söz aldık. En azından bizim engelli sporcularımız ve yöneticilerimiz için bir kulup bulursak bize bu konuda kira yardımında bulunacak.

ANTRENÖRLERİMİZ ENGELLERİ AŞIYOR

Ülkemizde bir gerçek var biz engelli vatandaşlarımızı evden çıkarı çıkarmıyoruz. Böyle bir çekincemiz ve utanıyoruz. Engelli sporcu sayısının artabilmesi için bütün engelli bireylere bizim ulaşmamız gerekiyor. Bu aşamada Spor Genel Müdürlüğü’nün de çok güzel bir projesi var. 81 il için geçerli olan "Antrenörlerimiz engelleri aşıyor" isminde bir 4 engel grubuna hitap eden projemiz var. Bunlar bizim sporcu kaynağımızı artıracak projeler. Bazı yelerde engelli vatandaşlarımızın rahat seyahat edeceği, gezebileceği imkanlara ulaşamadık ama süratle aşacağımıza inanıyorum. Bunlar aşıldıkça bizimde sporcu veritabanımız artacaktır.

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR BAŞLADI

Bu 5-6 aylık oluşan mali ve idari boşluktan dolayı yığılan 25 Uluslararası organizasyonlarımız var. Her bir faliyet için ortalama 20 bin Euro civarında katılım ücreti ödüyoruz. Oradaki konaklamalar, yol harcırahlarının hepsini biz ödüyoruz. Bu nedenli mali bir yükü var ama katıldığımız her müsabakadan biz kota ve puan alıyoruz. Masa Tenisi milli takımızı dün Esenboğa Havalimanı’nda karşıladım. Slovenya ve Slovakya turnuvalarından tam 22 tane madalya ile döndüler. 5 tanesi altın madalya 7 tane de gümüş madalyalaları var. Hem kota almamız için hem ülke itibarı için bu başarılar çok önemli.

Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında Avrupa’nın en büyük liglerini oynatan durumdayız. Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol takımımızın 2014 yılında da dünya üçüncülüğü var. Okçuluk da masa tenisinde halterde yüzmede atletizmde atıcılıkta çok iddialı olduğumuzu söyleyebilirim. Zaten bunlar bize 2012’de de paralimpik oyunlarda madalya getiren branşlardı. Henüz yeni yeni spor müsabakalarınızı organize etmeye çalıştığımız branşlarımız var Tekerlekli Sandalye dans, bocce ve oturarak voleybol gibi . Bizim dönemimizde kendilerine her türlü imkanı sağlıyoruz. Türkiye genelinde yaygınlaşmaları ve 2020’ye en azından paralimpik oyunculara sporcu gönderebileceğimiz bir çaba içerisindeyiz.

BORÇLARI TEMİZLİYORUZ

Devletimizin desteği yeterli. Bunu iyi kullanabilirsek sorun teşkil etmiyor. Sponsorlarımız arasında bir bankamız ve inşaat şirketimiz var. En büyük sponsorumuz Süper Toto. Kulüplerimize, sporcularımıza, hakemlerimize ve şirketlere önemli borçlarımız var. Bunların 3’te birini ödedik.3’te ikilik kısmınıda yıl sonuna kadar kesinlikle ödemek zorundayız.

Announcements

Kurban Bayramı Tebrik

Continue Reading

Announcements

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P