Follow Us

Başkan Uztürk TRT Spor’da

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk federasyonun şuanki durumu ve yapılacak işler konusunda açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ilk engelli spor programı Engelsiz Spor’a katılan Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk federasyonun şuanki durumu ve yapılacak işler konusunda açıklamalarda bulundu

22 Kasım 2014’deki mali genel kurul sonrası başlayan krizin 22 Mart 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulla son bulduğunu ifade eden Uztürk "Artık bu tarihten sonra federasyonumuzun tüm mensupları için bir kardeşliğin bütünleşmenin başlangıç tarihini tespit etmiş olduk" dedi.

VAZİYET İÇLER ACISI

Federasyonun şuanki durumunun içler acısı olduğunu belirten Uztürk 3 milyon TL civarında bir borç yükü ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Birçok uluslararası faaliyetin ortada kalmış olduğunu vurgulayan Uztürk "Uluslararası federasyonlar bizim ülkemizde bazı faaliyetleri bizim dahilimiz olmadan gerçekleştiriyorlar. Şuanda Antalya’da Uluslararası Tenis Federasyonunun organize ettiği bir yarışmada ne biz tarafız ne Tenis Federasyonu taraf böyle garip bir durumla karşı karşıyayız. Buna benzer birçok organizasyon yükü ile de karşılaştık" diye konuştu.

PARASIZLIĞI AŞACAĞIZ

"Önemli olan şu 2015 yılı 2016 yılında yapılacak Rio paralimpik oyunlarının kota müsabakalarının yoğunlaştığı bir dönem. Dolayısıyla süratla bugün saat 16:00’da bütçe görüşmeleri için Spor Genel Müdürlüğü’nde görüşmelere başlayacağız. Bütçe yapımızı süratla düzeltmemiz gerekiyor. Bu konuda bakanlığımız ve genel müdürlüğümüz son derece hassas ve titiz bir gayret göstererek bizim sorunlarımızı birlikte çözmek konusunda gayret gösteriyoruz. En kısa zamanda parasızlığı aşacağız."

YENİ BİNA GÜNDEMDE

"Ofisle ilgili fiziki açıdan çok olumsuz görüntüler var. Genel müdürlüğümüz bu konuda bize müstalik bir bina kiralama yetkisi de verdi. Bir taraftan onun da arayışı içerisindeyiz. Yumaklar sorunu hale gelmiş ortaya çıkan problemler. Bunları tek tek çözeceğiz. Genel sekreterimiz yoktu federasyonda Genel sekreter atandı. Hafta içi yeniden bir yönetim kurulu toplantısı yaparak yoğun bir gündemle problemlerin ilk aşamalarını bitirme gayreti içerisinde olacağız.Bu tarihten sonra bütün camiamız için kardeşliğin, bütünleşmenin ve sporun konuşulacağı bir dönem başlasın diyorum"

Announcements

Kurban Bayramı Tebrik

Continue Reading

Announcements

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

Continue Reading

Announcements

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P