Follow Us

Başkanımız AK Parti Samsun İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Başkanımızın AK Parti Samsun İl Başkanlığı ziyareti….

Başkanımız Demirhan Şerefhan ve Yönetim Kurulu üyeleri Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.
Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan, Samsun Engelli Gücü Başkanı İlhan Elmalı ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak’ı ziyaret ederek federasyon çalışmaları, sportif faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.Ziyarette AK Parti Samsun İl Sosya İşler Başkanı Elif Coşkun Bilgin ve AK Parti Samsun İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Hikmet Yücebaş’ta hazır bulundu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu hakkında kısa bir bilgi veren Demirhan Şerefhan, ”1990 yılında kurulun Özürlüler Spor Federasyonu’nun 2000 yılında dörde bölünmesi ile birlikte Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2006 yılında kurulmuştur.Başarılı federasyonlar sıralamasında ilk altı içerisine giren federasyonumuzun yegane kaynağı sporcularımız ve kulüplerimizdir.Bu bilinç içinde bir aile olarak her şeyi sesli düşünmüş ve attığımız her adımı kulüplerimize ve engelli sporlarına emeği geçenlere sorarak, danışarak atmışızdır.Türkiyedeki engelli sporlarındaki hızlı değişimin ve başarıların sırrı çözülmeye çalışılmaktadır.

Bunu hep beraber elde etmenin gururunu yaşamaktayız.Sadece Tekerlekli Sandalye Basketbol’u değil diğer branşlarda da Dünya’da söz sahibi olmaya başladık.2000-2008 yılları arasında Federasyonumuz sporcuları farklı branşlarda yurtiçinde ve yurtdışında katılmış olduğu Uluslararası faaliyetlerde ülkemiz başarılı bir şekilde temsil edilmiştir.” dedi.

AK Parti iktidarı ile engelli vatandaşlar için bir çok yenilikler büyük hizmetler yapıldığını belirten AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak ise,” Yıllarca ihmal edilmiş bir kesimin ve kardeşlerimizin hakkı olan hizmetleri alması bunun da AK Parti iktidarı olarak zihinlerdeki engellierin ortadan kaldırılarak, engelli kardeşlerimizi toplum içine kazandırmak onları sosyal hayatın içine girmesi için büyük çalışmalarda bulunduk.Unutmamak gerekirki asıl engel, kafadaki,vicdandaki, ruhtaki engeldir.Bunun için 2005 yılında ilk defa engelliler kanununu çıkararak zihinlerde olan engelleri kaldırdık.Daha sonra çıkan yönetmeliklerle bu konuda olabildiğince iyi bir yol aldık.Tabiki eksiklikler olabilir, bunlarda sizlerin bizlere ileteceği raporlarla ortadan kalkacaktır.Sizler eksiklerinizi bizlere iletecek bizlerde bu anlamda projelerimizi ortaya koyacağız.Sizlerin de katkısı, desteği ve sabrıyla bunlarıda zamanla, en hızlı şekilde gidermeye çalışacağız.Engelli kardeşlerimizin sporda ve sosyal etkinliklerde boy göstermesi için hükümetimiz gerekli adımları da atmaya devam edecektir.” diyerek ziyaretlerinden ötürü Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
 

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P