Follow Us

Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’dan Genç Millilere moral

Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’dan Genç Millilere moral…

Adana’da devam etmekte olan U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonasında Venezeule, İtalya, Japonya ve Avustralya maçlarını kayıpsız atlatan Genç Mililer dün oynanan İsveç maçını 6 sayı farkla kaybederek grubu ikinci tamamladı.Çeyrek finalde rakibi İngiltere olan genç milliler ile Federasyon Başkanı Demirhan ŞEREFHAN moral ve motivasyon için bir araya geldi.

BİR AİLE OLDUNUZ

Uzun bir süredir birlikte olduklarını ve ailelerinede özlem duyabilceklerini söyleyen ŞEREFHAN, ”Bizim için sizlerin burada bir arada bulunması çok önemli.Tam anlamıyla bir takım oldunuz,bir aile oldunuz, sizler geleceğin takımını oluşturdunuz.” dedi.Başkan ŞEREFHAN, Genç Millilere dün oynanan İsveç maçı ile ilgili sorular sordu ve basit hataların tekrarlanmayacağına inandığını çeyrek finaldeki rakip İngiltere’ye karşı basit hatalar yapmamalıyız dedi.

İNGİLTERE BİZDEN ÇEKİNİYOR!

Genç Milliler İngiltere maçını kazanacaklarını ve şampiyon olacaklarını Başkan Demirhan ŞEREFHAN ‘a iletirken, ŞEREFHAN ; ”İngiltere bizden çekiniyor bunu herkes biliyor.Neler yaptığımızı ve neler yapabileceğimizin farkındalar biz rahat olmalıyız çekinen taraf onlar rahat bir galibiyet alabilceğinize inanıyorum” dedi.

BURASI ÇOK FARKLI BİR ORTAM

Başkan ŞEREFHAN, Teknik ekip ve Genç Milliler rakip İngilterenin İran ile maçını izleyip birlikte rakibi analiz ettiler.Buranın çok farklı bir ortam olduğunu,burada dışardaki sıkıntıların hiçbirinin olmadığını, genç millilerin herşeyi dışarıda bırakıp buraya girdiğini ve burada sadece göğüslerindeki ay yıldınız var olduğunu sözlerine ekledi.
Demirhan ŞEREFHAN ; Hiçbirşey tesadüf değildir.2000 senesinde 3 branş varken şu anda 15 branş var.Sizlerin final oynamasıda tesadüf değil.Biz bugünü değil biz yarınları şekillendirmek için buradayız”dedi ve sporculara ve teknik ekibe başarılar dileyerek sözlerini tamamladı. 


Announcements

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

Continue Reading

Announcements

Continue Reading

Announcements

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P