Follow Us

Bilek güreşi dünya şampiyonası

34’üncü Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası, 13-16 Eylül günleri arasında Brezilya’nın Sao Vicente kentinde yapıldı.

14 ülkenin en güçlü sporcularıyla katıldığı şampiyonada Türkiye’yi bedensel engellilerde 13 sporcu temsil etti. İki gün süren engelliler mücadelesinde 6 sporcumuz kürsüye çıkma başarısı gösterdi.

60 kiloda Gökhan Seven sol kol mücadelesinde dünya şampiyonluğuna ulaşarak altın madalya kazanırken, sağ kolda da gümüş madalyanın sahibi oldu. Bu kategoride üçüncülük kürsüsüne çıkan isim de Mehmet Kaya oldu.

75 kiloda da üç madalya birden geldi. Murat Cırık sol kolda gümüş, sağ kolda bronz madalyaya uzanırken, sağ kolda Yasin Urhun gümüş madalyayı boynuna taktı.Kadınlarda tek madalyamızı artı 60 kilo sol kol mücadelesind kürsünün ikinci basamağına çıkan Zeynep Yılmaz elde etti.

Engelli genç erkeklerde ise 50 kiloda mücadele eden Ömer Faruk Gönül sol kolda gümüş, sağ kolda bronz madalyanın sahibi oldu.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P