Follow Us

Arm Wrestling

Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Reglamanı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası 18-19 Mart 2023 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapılacaktır.

Tartı ve Kalsifikasyon ölçümleri 18 MART 2023 tarihinde Başiskele Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Müsabakalar 19 Mart 2023 tarihinde Başiskele Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Yarışmaya 2023 yılı lisansları vizeli olan sadece Bedensel Engelli (Erkek,Kadın) Sporcular katılabilecektir. Yarışmaya katılacak sporcular en az %25 oranında bedensel engelli olmalı ve bedensel engelli olduklarını yetkililer tarafından istendiğinde Devlet Hastanesinden alınmış Engel Oranı Yazılı Bedensel Engellidir ibaresi taşıyan rapor ile belgelemek zorundadır. Görme, İşitme ve Zihinsel (Özel Sporcular) Engelli Sporcular kesinlikle yarışmalara alınmayacaktır. Bedensel Engelli oldukları görsel olarak tespit edilemeyen sporcuların engelliliğinin belirlenmesin de yarışma yerinde bu konuda eğitim almış olan Fizyoterapistin kararları geçerli olacaktır. Yarışma, Uluslararası Bilek Güreşi Federasyonunun (WAF/World Armwrestling Federation) kurallarına ve Bilek Güreşi Yarışma Yönergesine göre yapılacaktır.

Önemli:

1-Kulüplerinizin organizasyona kayıt ettirmek istediği sporcuları ekte yer alan formu doldurarak, federasyonumuza bildirmesi gerekmektedir. İndirilebilir içerikte sunulan formun en geç 13.03.2023 18:00’a kadar federasyonumuz FAX (0312 311 68 52) veya tbesf@tbesf.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

2-Yarışmalara iştirak edecek kulüpler ile ferdi sporcular, bulundukları İlin İl Spor Müdürlüğüne kafile listelerini onaylatarak onaylı listelerini yarışma yerine getirmeleri gerekmektedir.

KATILIM FORMU

REGLAMAN

Arm Wrestling

“Kazakistan’da Dünya Şampiyonası’nda Bilek Güreşi Heyecanı!

Bilek güreşi tutkunlarının gözdesi olan Dünya Şampiyonası, 24 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında Kazakistan’da gerçekleşiyor. Toplamda 9 yetenekli sporcu bu prestijli organizasyonda boy gösteriyor. İlk gün düzenlenen müsabakalarda ise sporcularımız adını altın harflerle yazdırdı. Kazandığımız 4 altın madalyanın yanı sıra 2 gümüş madalya ve 1 bronz madalya da koleksiyonumuza katıldı. Sporcularımızı tebrik ediyoruz!

Continue Reading

Arm Wrestling

Para Bilek Güreş’i Şampiyonlarımız Yurda Döndü!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı. Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazanan sporcularımız İGA İstanbul Havalimanında büyük bir coşkuyla karşılandı.

Karşılamada millilerimizi yalnız bırakmayan İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Ümit Aslan, sporcularımızı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Continue Reading

Arm Wrestling

Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda 22 Madalya!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı.Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazandı.
Organizasyonda alınan toplu sonuçlar ise şu şekildedir:
Sağ kol:
Altın madalya: Elif Naz Bakır, Mustafa Dinleyici, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, İsmail Bekar ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal, Kenan Eroğlu ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Sol Kol:
Altın madalya: İsmail Hacı Bekar, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, Elif Naz Bakır, Ümit Burunlular, Abdülsamed Ocakoğlu ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P