Follow Us

Boccia’da İlklerin Şampiyonası !

23-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda Türk sporcular 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

Polonya’da düzenlenen Boccia Challenger Turnuvası’nda bireyselde milli sporculardan Havva Alyurt gümüş, Fatma Gürbüzer ise bronz madalya elde etti.çiftler maçlarında ise Öner Bozbıyık ve Havva Alyurt gümüş elde etti. 
 Türk sporcular tarihinde ilk defa ferdi ve çiftler boccia kategorilerinde madalya kazandı. Kadınlarda BC3 kategorisinde mücadele eden Havva Alyurt finalde Polonyalı Edyta Owczarz’a 7-1 yenilerek gümüş madalya elde etti.
 BC4 kategorisinde yarışan Fatma Gürbüzer ise üçüncülük maçında Azerbaycanlı Narmin Aghayeva’yı 6-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. BC3 Çiftler Kategorisinde Öner Bozbıyık ve Havva Alyurt ev sahibi Polonya karşısında uzatmalara giden karşılaşmada yenilerek gümüş madalya kazanmaya hak kazandı.

Federasyon tarihinde ilk kez BC3 çiftler kategorisinde Havva Alyurt ve Öner Bozbıyık gümüş madalya aldı. 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ,TBESF tarihinde ilklere imza atan sporcu ve teknik ekibi kutladı.

Ergezen: ”Maşallah güzel haberler almaya çok alışık, daha önce bireysel kategorilerinde madalyamız bulunmayan Boccia branşımızda 2 madalya birden kazandık. Gece gündüz çalışan sporcu kardeşlerim bir kez daha ,istedikten sonra hiçbir engel olmadığı gösterdiler. İnanıyorum ki önce Roma’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası ardından Paris 2024 Paralimpik oyunlarında bu başarılarını geliştirecekler. Emeği geçen tüm sporcu ve teknik ekibi kutluyorum’’ifadelerini kullandı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P