Follow Us

Boccia

Boccia Milli Takım Hazırlık Kampı

Boccia  Milli Takım Hazırlık Kampı Aksaray Paralimpik Sporcu Hazırlama Merkezi’nde devam ediyor.6-14 Ağustos’ta Hollanda Rotterdam’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde çalışmalarını gerçekleştiren kamp kafilemiz ise şu isimlerden oluşmaktadır.

Kamp Müdürü Arda Günay

Antrenör Şefika Kaygusuz

Sporcular: Öner Bozbıyık, Yahya Gürbüzer ve Havva Alyurt

Refakatçiler: Metehan Maraşlı, Berat Gürbüzer ve Kurbani Alyurt

Boccia

Petkim Boccia Türkiye Şampiyonası

Petkim Boccia Türkiye Şampiyonası 19-24 Haziran tarihleri arasında Yalova’da düzenlenecektir.

Tarih​​: 19-24 Haziran 2023

Konaklama: Maxwell Resort Hotel Spa

Salon​​: Maxwell Resort Hotel Spa

Sporcuların şampiyona tarihinde 15 yaşından gün almış olmaları (2008 ve öncesi) gerekmektedir. Uluslararası Boccia Federasyonunun sınıflandırma kriterlerine göre BC1-BC2-BC3-BC4 spor sınıflarındaki sporcular Şampiyonaya katılacaklardır. Ayrıca bu spor sınıflarına ek spor sınıfı olarak, sadece Ulusal Şampiyona için geçerli olarak BC5 spor sınıfı açılacaktır (bu spor sınıfının kriterlerini sınıflayıcılar belirleyecektir).

Petkim Boccia Türkiye Şampiyonası Başvuru Formu

ÖNEMLİ NOTLAR:

1. Uluslararası Boccia Federasyonunun sınıflandırma kriterlerine göre BC1-BC2-BC3-BC4 spor sınıflarına ve Ulusal sınıf olarak açılacak olan BC5 spor sınıfına uymayan sporcular için ekstra bir yarış düzenlenmeyecek olup harcırah ödemesi yapılmayacaktır.
2. Yarışmaya 2023 yılı vizeli bedensel engelli sporcu lisanslı erkek ve kadın sporcular katılacak olup, sporcu lisansları ibraz edilecektir (Bedensel engelli lisansı olmayanlar yarışmaya alınmayacaktır).
3. Yarışmaya katılan tüm yarışmacı sporcular ve takımlar kendi yarışma toplarını ve Rampalarını kullanacaktır.Aynı anda birden fazla maçın olması ihtimaline karşılık yedek malzeme bulundurulması kulüplerin sorumluluğundadır.
4. Yarışma esnasında sporcuların tekerlekli sandalyede olma şartı bulunmakta olup, tüm sporcuların tekerleklisandalyelerinin olması zorunludur.
5. Yarışma topu, rampası olmayan sporcu ve takım kafileleri yarışmaya dâhil edilmeyecektir.
6. Teknik heyetin yapacağı malzeme kontrolünde malzemesi olmayan kulüpler müsabakaya katılamayacak, harcırahları ve konaklamaları karşılanmayacaktır.
7. Boccia Yarışma Topları üzerinde Türk Bayrağı ve benzeri sembollerin olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sporcular bu şekilde müsabakalarda yarıştırılamayacaktır.
8. Boccia yarışmasına katılan sporcular yarışma esnasında Milli Forma ile yarışmaya katılamayacaklardır.
9. Yarışmaya katılacak olan tüm sporcuların Antrenör ve Refakatçi (Spor Asistanı) ile katılımı zorunludur.  Antrenör ve Refakatçinin (Spor Asistanı) yarışma kurallarına hakim olması zorunludur.
10. BC3 sporcuları için ekipman kontrolü sırasındagösterilmeyen ve onay almayan yardımcı aparatların yarışma sırasında kullanımına izin verilmeyecektir.
11. Sporcuların sınıflama için son 3 yıl içerisinde alınmış sağlık raporlarını getirmeleri zorunludur. Sağlık raporu olmayan sporcuların sınıflamaları yapılmayacaktır.
12. Çiftler ve takım maçlarına kadın sporcu katılımı zorunludur.
13. Çağrı odası anonsları yapıldıktan sonra 15 dakikaiçinde çağrı odasına sporcuların hazır bulunması zorunludur. Hazır bulunmayan ve gelmeyen sporcu diskalifiye edilecektir.
14. Yarışma sırasında saha içinde rakip sporcu kural ihlali veya hakem hatasına itirazlar 30 dakika içinde Baş Hakemin uygun görmesi ve onayı ile TBESF 2.030 TL ücret karşılığı yazılı dilekçe ile yapılacaktır.
15. Yarışma sırasında saha içinde maç esnasında sporcuların Antrenör ve Refakatçinin (Spor Asistanı) saha dışından sporcular için yapılacak sözlü uyarı veya hareketli uyarı biçimindeki sporcuyu yönlendirecek davranışları ve müdahalelerin hakem tarafından tespitinde penaltı uyarısı ile birlikte müdahalede bulunan sporcu, antrenör ve refakatçinin (Spor Asistanı) maç bitene kadar saha dışına alınacaktır.
16. Petkim Boccia Türkiye Yarışmasına katılacak kafilelerin ulaşımları konusunda Yalova’ya varışları erişimleri kendileri tarafından sağlanacak olmakla birlikte havalimanı , otobüs terminal otel ulaşım konusunda bilgilerini 12 Haziran 2023 tarihi mesai bitimine kadar 0312 311 68 52 nolu  federasyonumuzunfaks numarasına veya Teknik Kurul Üyesi Barış YEŞİL’in  brs.yesil@outlook.com mail adresine bildirmek durumundadır. Belirlenen tarih dışındaki bildirimler dikkate alınmayacaktır.

Yarış Kategorileri:

Bireysel:BC1, BC2, BC3, BC4, BC5

Çiftler​​:BC3, BC4

Takım​​:BC1/BC2

*Kadın sporcular kendi kategorilerinde kadın sporcularla, erkek sporcular kendi kategorilerinde erkek sporcular ile yarışacaktır.

Yeterli sayıda ilgili spor sınıflarında sporcu kaydı ve girişi olmaması durumunda ilgili kategoride yarış düzenlenmeyebilir. Buna son kayıt tarihinde bildirilen sporcu sayısına göre teknik komite karar verecektir.

TEKNİK TOPLANTI : Yeni yarışma kuralları hakkında bilgi verilmek üzere 21 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan teknik toplantıya ANTRENÖR, REKATAÇİ (SPOR ASİSTANI) ve HAKEMLERİN KATILIMLARI ZORUNLUDUR. 09:00-10:00 ’da Antrenör toplantısı ve kura çekimi yapılacaktır. Müsabaka saatleri Teknik Toplantı da kulüplere bildirilecektir.

20 Haziran 2023 tarihinde görevli hakemler için hakem semineri yapılacaktır.

SINIFLANDIRMA: Sınıflandırmaya girecek tüm sporcu adaylarının kimlik kartları ve tam teşekküllü devlet hastanelerinden aldıkları sağlık kurulu raporlarını getirmeleri zorunludur. Raporunu getirmeyen sporcular kesinlikle müsabakaya katılamayacaktır.

*Sporcu sınıflandırması 1920 Haziran  2023 tarihleri arasında 2 gün olacak şekilde yapılacak olup, randevu listesi il bazlı oluşturulmuştur.

Aşağıda belirtilen kulüplerin belirlenen tarihlerde otele giriş yapmaları gerekmektedir. Belirtilen giriş tarihlerinden önce giriş yapan kulüpler erken giriş nedeniyle yapacakları konaklamaları kendileri karşılayacaktır.

Sınıflandırma Programı

-19 Haziran 2023 tarihinde; Gaziantep Kulüpleri, Sivas Kulüpleri, Samsun Kulüpleri, Karaman Kulüpleri, Kayseri Kulüpleri ve Ankara Kulüpleri ;

-20  Haziran 2023 tarihinde; Aydın Kulüpleri, İzmir Kulüpleri, Kocaeli Kulüpleri, Balıkesir Kulüpleri , Tekirdağ Kulüpleri, İstanbul Kulüpleri ve YALOVA Kulüpleri  ve ferdi başvuru yapanların sınıflandırması yapılacaktır.

Konaklama Adresi: Akköy Köyü ,Ayrım Sokak NO:57/1 Termal -YOLAVA

Otele Girişler aşağıda belirtilen tarihlerde belirtilen  Kulüpler bazında yapılacaktır.

19 Haziran 2023 tarihinde; Gaziantep Kulüpleri, Sivas Kulüpleri, Samsun Kulüpleri, Karaman Kulüpleri, Kayseri Kulüpleri ve Ankara Kulüpleri otele giriş yapacaktır.

20 Haziran 2023 tarihinde; Aydın Kulüpleri, İzmir Kulüpleri, Kocaeli Kulüpleri, Balıkesir Kulüpleri , Tekirdağ Kulüpleri, İstanbul Kulüpleri ve YALOVA Kulüpleri  ve ferdi başvuru yapanlar otele giriş yapacaktır.

Otele Giriş      : Kulüpler kendilerine belirtilen günlerde otele sabah kahvaltısı ile giriş yapacaktır.

Otelden Çıkış     : 24 Haziran 2023 tarihinde öğle yemeği ile çıkış yapılacaktır.

TRANSFER:

Tüm kafilelerin ulaşım bilgilerini (otobüs-uçak-kendi vasıta) 12 Haziran 2023 mesai bitimine kadar 0312 311 68 52 nolu  federasyonumuzun faks numarasına veyaTeknik Kurul Üyesi Barış YEŞİL’in  brs.yesil@outlook.com mail adresine bildirilmesi gerekmektedir. Bildirmeyen kafileler kendi imkanları ile transfer sağlayacaktır.
Ferdi Sporcu ve Kulüplerin Şehirlerarası Otobüslegelmeleri durumunda Yalova otogarına geleceklere ulaşım hizmeti sağlanacaktır.
Yalova  Otogarı – Otel arası 15 Km dir.

SON BAŞVURU:

Yarışmaya katılacak bütün sporcular ve antrenörler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek İl Müdürlükleri tarafından onaylanmış katılım formu ve kafile listesini 12 Haziran 2023 tarihi mesai bitimine kadar federasyonumuz 0312 311 68 52 nolu faksına veya belgenet sistemi üzerinden İL MÜDÜRLÜKLERİ aracılığı ile federasyona ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonrayapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ekteki kafile listesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından imzalatılıp gönderilecektir.  Belgenin ASLI müsabaka tarihlerinde federasyon temsilcisine teslim edilecektir.

MALİ KONULAR:

Müsabakaya katılacak kafilelerin kafile onaylı listesinde yer alan tüm sporcuların, birebir refakatçilerinin (spor asistanı) ve her kafile için 1 antrenörün yol parası Yalovarayiç bedeli üzerinden merkezden ödenecek olup, konaklama giderleri federasyonca karşılanacaktır. Yol harcırahı ve ikamet harcırahı ödenmeyecektir.

(Kafileleri getiren kulüp  şoförlerinin konaklamaları karşılanmayacaktır.)

Otelin müsaitlik durumuna göre double ve trible odalarda konaklama yapılacaktır.
Sınıflamayı (klasifikasyon) geçemeyen sporcuların kulüplerine harcırah-otobüs ödemesi yapılmayacak olup, konaklamaları federasyon tarafından karşılanmayacaktır.

  İletişim:

 Teknik Kurul Başkanı Şebnem SEZER

 Tel:0535 973 43 43

Continue Reading

Boccia

BC3 Çiftler Boccia Milli Takım Kampı

Deneme

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Boccia Milli Takımı Kampı 9-15 Ocak 2023 tarihleri arasında Aksaray TOHM’da yapılacaktır.
BC3 Kategorisi  Çiftler Kamp kafilemiz ise şu isimlerden oluşmaktadır:

Antrenör-Gamze Ekinci Bostan

Sporcular-Öner Bozbıyık (BC3) Havva Alyurt (BC3)

Refakatçiler- Metehan Maraşlı – Kurbani Alyurt

Continue Reading

Boccia

Boccia 1. Kademe Antrenör Vize Semineri

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 30 Ocak 2023 saat 19:00-22:00 tarihinde, Boccia 1.Kademe Antrenör Vize Semineri ve 1. Kademe Gelişim Semineri Zoom üzerinden online olarak yapılacaktır.

Photo: Shutterstock

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 30 Ocak 2023 saat 19:00-22:00 tarihinde, Boccia 1.Kademe Antrenör Vize Semineri ve 1. Kademe Gelişim Semineri Zoom üzerinden online olarak yapılacaktır.

Federasyonumuz tarafından ileri bir tarihte açılması planlanan Boccia 2. Kademe Antrenörlük Kursuna katılacak adayların, Boccia 1.Kademe Antrenör Vize ve Gelişim Seminerlerine katılması zorunludur.

1- Boccia 1.Kademe Antrenör Vize Semineri

Ön Kayıt Başlangıç Tarihi: 23.01.2023
Ön Kayıt Bitiş Tarihi: 27.01.2023
Kurs Başlangıç Tarihi 30.01.2023 saat 19:00
Kurs Bitiş Tarihi 30.01.2023 saat 22:00
Toplantı Linki 1 saat önceden aktif edilecektir.

2- Boccia 1.Kademe Antrenör Gelişim Semineri

Ön Kayıt Başlangıç Tarihi: 23.01.2023
Ön Kayıt Bitiş Tarihi: 27.01.2023
Kurs Başlangıç Tarihi 01.02.2023 saat 19:00
Kurs Bitiş Tarihi 01.02.2023 saat 22:00
Toplantı Linki 1 saat önceden aktif edilecektir.

*Başvuru Şekli

Spor Bilgi Sistemi Üzerinden Başvuru Şekli:

*E-devlet Giriş/Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi/Uygulamaya Git/Spor Elemanı/Antrenör/Seminer/Kişisel bilgiler kısımlarını doldurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adreslerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Kursa katılma hakkı kazandığınızda tüm bilgilendirme metinleri e-posta adresiniz üzerinden gerçekleştirilecektir.

Toplantı Linki

Toplantı Linki 1 saat önceden aktif edilecektir.

(NOT: ZOOM’A GİRİŞLERDE AD VE SOYAD YAZILMASI ZORUNLUDUR. SEMİNERE KATILMAYAN ANTRENÖRLERİMİZ ANTRENÖR KURSUNA KATILAMAYACAKLARDIR.)

Not

Seminer kurs ücretini Federasyonumuzun aşağıdaki İBAN numarasına yatırmanız rica olunur.
İki seminere birden katılmak isteyen adayların belirtilen İBAN numarasına ayrı ayrı 250,00 TL yatırması gerekmektedir.
Başka hesap numarasına yatırılması durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Alıcı Hesap: TR32 0006 2000 7110 0006 2952 85
Alıcı Adı: Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P