Follow Us

Çalışkan: Şampiyona Adana’ya çok şeyler katacak

Çalışkan: Şampiyona Adana’ya çok şeyler katacak

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın Adana’da yapılacak olmasının şehre önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

     5-15 Eylül tarihleri arasında Adana’da düzenlenecek Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası öncesi Komite Başkanı Ali Duran Karakaya ve Dünya Şampiyonası Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret ederek organizasyon hakkında bilgi verdi.

     ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ali Duran Karakaya, “Adana’daki tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, şampiyona hakkında bilgi verip, ortak sinerji oluşturmaya çalışıyoruz. Şampiyona Adana’da bugüne kadar düzenlenen en üst düzeydeki organizasyondur. Bu organizasyon ile en az yüz milyon insan daha Adana’yı tanıyacak.” dedi.

     Şampiyona süresince Adana’nın yurt dışından sporcu, hakem, delegasyon, sporcu yakınları, basın mensuplarından oluşan 700 kişiyi ağırlayacağını ifade edene Karakaya, “Şampiyonanın açılış töreni, açılış maçı, Türk milli takımının yapacağı tüm maçlar ve final TRT tarafından canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca yabancı medya şampiyonaya ilişkin haber ve görüntüleri dünyaya aktaracaktır.” açıklamasında bulundu.

     ADANA’YA BAKIŞ AÇISI OLUMLU YÖNDE

     Yrd. Doç Dr. İsmail Güneş ise onlarca ülke ve yüzlerce sporcuya ev sahipliği yapma imkânı veren organizasyonun tüm engelli branşları için yeni bir ışık, toplumsal duyarlılık için olumlu bir adım olduğunu aktardı. Güneş, şampiyonanın, Adana’ya bakış açısını olumlu yönde etkileyeceğini dile getirdi.

     BORSA OLARAK ŞAMPİYONADA YERİMİZİ ALACAĞIZ

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, “Bu şampiyonanın burada olması Adana’yı tüm dünyanın tanıması anlamına geliyor. Daha önce gerçekleştirilen Avrupa şampiyonasında da bunu gördük. Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasını hem Adana, hem spor camiası, hem de engelliler açısından çok önemli buluyorum. Şampiyonada yerimizi alacağız ve elimizden gelen destekleri vereceğiz. Bu organizasyona emeği geçenleri kutluyor, sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P