Follow Us

‘Çok güzel sonuçlar alıyoruz’

Slovenya’nın Lasko şehrinde düzenlenen Avrupa Bedensel Engelliler Masa Tenisi Şampiyonası’nda 12 madalya kazanan milli sporcular Türkiye’ye döndü. Tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı’na gelen kafileyi karşılayan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk açıklamalarda bulundu.

Şampiyonayı 4 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya ile tamamlayan milli sporcular, Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı’na geldi.Kafileyi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ile bazı yetkililer karşıladı. Uztürk, kafiledeki sporcuları tek tek tebrik ederek, çiçek verdi.Başkan Uztürk, yaptığı açıklamada, milli takımın çok büyük bir başarı elde ettiğini, ilk defa 4 altın madalya ile Türkiye’ye döndüklerini kaydederek, "Sadece masa tenisi branşımızda değil, diğer branşlarda da iyi sonuçlar elde ediyoruz. Bu yılın ikinci yarısından itibaren çok güzel sonuçlar alıyoruz." dedi.

Okçulukta dünya şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’ndaki galibiyetlerle diğer branşlardaki tüm başarıların kendilerini memnun ettiğini dile getiren Uztürk, şöyle devam etti:

"Avrupa şampiyonlukları doğal olarak ilgiyi artırıyor. Bunu basketbolda yaşadık. Basketbol Erkek Milli Takımı da İspanya’da bu yıl Avrupa şampiyonu oldu. Gençlerimiz İtalya’da Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Ayrıca Kanada’da da dünya ikincisi oldular. Şampiyonluklar hem sponsorların bakış açısını hem de vatandaşın ilgisini daha da yoğunlaştırıyor ama biz halen sponsor bulmakta güçlük çekiyoruz. Bu, bizi gerçekten üzüyor. Bu kadar başarının ilgisiz kalmasını kabul edemiyoruz. İyi ki bakanlığımız, genel müdürlüğümüz bize sahip çıkıyor. Ancak ekstra kaynaklara ihtiyacımız olduğunu hiçbir zaman unutmamak lazım."

Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 4.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 4. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

4. HAFTA ATAMALAR

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P