Follow Us

Doğan Hancı yarı finalde

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nın dördüncü gününde okçulukta 4 sporcumuz mücadele etti.

Erkekler Bireysel Makaralı Yay – Açık kategorisinde mücadele eden Doğan Hancı, çeyrek finalde Slovak Peter Kascak ile karşılaştı. Rakibini 7-3 mağlup eden Doğan Hancı, yarı finale yükselmeyi başardı. Sporcumuz, finale çıkabilmek için yarın (3 Eylül Pazartesi) Finlandiyalı Jere Forsberg ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar Bireysel Makaralı Yay – Açık’ta ise Gülbin su, çeyrek finalde Rus Marina lyzhnikova’ya 6-0 yenilerek elendi.

Ayakta Atan Erkekler Bireysel Olimpik Yay’da da çeyrek final karşılaşmaları yapıldı. Zafer Korkmaz, Rus Oleg Shestavkov’a 6-4; Oğuzhan Polat da Birleşik Amerikalı Eric Bennett’e 7-3 yenilerek yarı finale kalamadılar.

TBESF NEWS

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

Continue Reading

TBESF NEWS

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P