Follow Us

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Kapanış Töreni

Muhteşem Gala

Adana’da düzenlenen U23 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası muhteşem bir Gala ile sona erdi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 5-15 Eylül tarihleri arasında kentte düzenlenen “Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası” sayesinde ülkenin ve Adana’nın konukseverliği ve tanıtımının gerçekleştiğini söyledi.Coş, HiltonSA Oteli’nde 12 ülkenin sporcu, antrenör ve yöneticilerinin yanı sıra, hakem ile gönüllülerin katıldığı kapanış töreninde yaptığı konuşmada, 10 gün boyunca büyük özveriyle müsabakalara katılan ve yorgun düşen sporcu, hakem ve antrenörleri kutlayarak, diğer emeği geçen görevli ve gönüllülere teşekkür etti.

Başta Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Spor Bakanı Suat Kılıç’ın desteğiyle gerçekleşen Dünya Şampiyona’sına ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade eden Coş, şöyle devam etti:
“Dünya Şampiyonası sayesinde ülkemizin ve kentimizin konukseverliği ile tanıtımı gerçekleşti. Yabancı ülke kafilelerinin güvenliği, huzur ve rahatlığı için ulaşım, tesis, beslenme, konaklama konusunda hayli titiz davrandık. ElbirliğiyleAdana’da her türlü uluslararası organizasyonun üstesinden geleceğimizi de gösterdik. Şampiyon olan Almanya ile diğer ülke sporcularını kutluyorum. Centilmenliği asla elden bırakmayan ve turnuvada 7. olan Türk Milli takımını da kutluyorum. Türk Milli takımının önümüzdeki uluslararası müsabakalarda daha iyi sonuçlar alacağına inanıyorum.”

Karşılaşmaları naklen veren TRT’ye de teşekkür eden Coş, ayrıca, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yöneticilerine, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile sponsor kuruluşlara da teşekkür etti.

“EKİP ÇALIŞMASIYLA GÜVENENLERİ MAHCUP ETMEDİK”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Dünya Şampiyonası’nın daha önceleri Antalya’ya verilmesinin gündeme geldiğini anımsatarak, “Dünya Başkanı Maureen Orchad başta olmak üzere, Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan ile Asbaşkan Ali Duran Karakaya, 2008 Avrupa Gençler, 2009 Avrupa Büyükler Şampiyonası’ndaki başarımızdan dolayı, tercihlerini yine Adana’dan yana kullandılar. Valimiz Hüseyin Avni Coş’un direktifleri ve desteğiyle, bize güvenenleri mahcup etmedik. Dünya Şampiyonası’na katılan 5 kıtadan 12 ülke sporcu ve yöneticileri, spor kenti Adana’dan mutlu ayrılacaklar” dedi.

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’yı engelsiz kent yapmak için çaba gösterdiklerini belirterek, hizmeti geçenlere teşekkür etti.

Dünya Başkanı Maureen Orchad ile Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan ile Asbaşkan Ali Duran Karakaya, katkılarından dolayı Vali Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile sponsor kuruluşlardan TEMSA, Adana Ticaret Odası, Nestle Su, Kent Lojistik, Algomed ile TRT’ye plaket verdiler.

Dünya Başkanı Orchad, turnuvada en fazla emeği bulunan Ali Duran Karakaya’ya plaket verdi. Karakaya’da plaketi Dünya Şampiyonası’nın Genel Koordinatörü Doç. İsmail Güneş ve gönüllüler adına aldığını söyledi.

Dünya Şampiyonası’nda en başarılı ilk 5 belirlendi. Ayrıca, en değerli oyuncu olarak da Kanada Milli Takımı’ndan Nikola Goncin seçildi. Daha sonra, DJ tarafından çalınan yerli ve yabancı müzik ile tüm sporcu, antrenör, hakem ve gönüllüler gönüllerince doyasıya eğlendiler.

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı Jan Berling, Avrupa Asbaşkanı Wlf Mehrens, Güney Kore Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı In Chul Shin ve diğer yetkililer katıldı.

 

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P