Follow Us

TBESF NEWS

Düş’ün Psikoloji Ve TBESF Arasında İş Birliği Protokolü imzalandı

Düş’ün Psikoloji ve TBESF arasında 81 ilde engelli sporcularımızın Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programı ile ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

27.02.2023 tarihinde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun Ankara’da bulunan hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Başkan Muaz Ergezen, Genel Sekreter Mehmet Berk İnan, Düş’ün Psikoloji kurucusu Başak Aslan ve Türkiye Saha Komiserleri Yönetim Kurulu Üyesi Can Yenisöz katıldı.

  Psikolojik sağlamlığın sporda önemini vurgulayan Başkan Ergezen ‘’Spor Psikolojisi camiamızdan bağımız düşünülemeyecek bir konu” Düş’ün Psikoloji ile Avrupa Birliği projeleri kapsamında gerekli çalışmalarımızı yaptık. İnşallah yararlı bir iş birliği olur’’ dedi.

Düş’ün Psikoloji Kurucusu Başak Aslan ise teşekkür ederek “TBESF ile ortak bir yola girdiğimiz için çok mutluyuz. Engelli Sporcularımızın Psikolojik Sağlamlığı ile ilgili Türkiye’de bu kapsamda yapılmış en büyük proje olacağını bildirmek isterim” ifadelerini kullandı.

 

TBESF NEWS

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

Continue Reading

TBESF NEWS

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

Continue Reading

TBESF NEWS

FİNALDEYİZ

Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Ampute Futbol Milli takımımız Polonya takımını 5-1 yenmeyi başardı. Takımımız böylelikle 3. kez Avrupa Şampiyonasında finale yükselme başarısı gösterdi. Karşılaşmada Muhammed Yeğen, Rahmi Özcan,  ve Serkan Dereli birer gol, Şeyhmus Erdinç ise iki gol atarak galibiyete katkı sağlayan isimler oldu.

Final Maçı 8 Haziran Cumartesi saat: 17:00’da İngiltere-İspanya karşılaşmasının galibiyle oynanacak ve karşılaşma TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P