Follow Us

Engelsiz yüreklere Türkiye’den Moral Desteği Geldi

Başkan Vekili Bülent Yağar İspanya’da Kuzey Kıbrıs Turkcell kampını ziyaret etti.

Engelsiz yüreklere Türkiye’den Moral Desteği Geldi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Bülent Yağar İspanya’da Euro Challenge-Cup maçlarına hazırlanan Kuzey Kıbrıs Turkcell kampını ziyaret ederek futbolcular ve yöneticilere destek verdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Bülent Yağar maçları izlemek ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na destek olmak adına İspanya’nın Badajoz kentine geldi. Takımla maç öncesi bir araya gelen Bülent Yağar, oyunculara yakın ilgi gösterdi. Kuzey Kıbrıs Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Baş Antrenörü Orçun Kamalı ile bir araya gelen Bülent Yağar oyuncuları ve yöneticileri tebrik ederek güzel sonuçlar almalarını diledi.

Bülent Yağar duygularını şöyle dile getirdi:

“ Burada olmaktan çok mutluyum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin benim için ayrı bir özelliği var. Merhum Mustafa Çelik ve Faruk Taşkınçay ile basketbol oynama fırsatı yakalamıştım. Burada Kuzey Kıbrıs Turkcell takımına bir katkı sağlayabilirsem çok mutlu olacağım. Daha önce de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ikili temaslarda bulunmuştum. Takımımız beni daha önce de Bosna Hersek Finallerine davet etmişti. Oradaki başarının burada da devam etmesini yürekten istiyorum. Kuzey Kıbrıs Engelliler Spor Federasyonu ile güzel bir işbirliğimiz var ve birçok ilke birlikte imza attık. Örneğin ilk kez Engelli Kort Tenisi Milli Takımını da bu güzel işbirliği ile Kuzey Kıbrıs’a götürmüştük. Kuzey Kıbrıs Turkcell Takımını, emeği geçenleri, bu işe ana sponsor olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’i, Kuzey Kıbrıs adına yarattıkları farkındalıktan dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Buradan çıkacak güzel sonuçların daha çok engelli kardeşimizi sosyal hayata kazandırmak adına etken olacağının unutulmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Biz Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak bir parçamız olan Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına üstlendikleri misyon ve konumlarından dolayı her daim destek olduk ve bu artarak devam edecektir. Bu organizasyonda da en güzel sonuçları alacaklarına inanıyorum ve başarılar diliyorum.”

Kuzey Kıbrıs Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş da Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Bülent Yağar ile birlikte olmaktan ve bu güzel destekten çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Maçtan önce takımla son bir idman yapan Orçun Kamalı, takımın hırslı ve istekli oluşundan memnuniyetini dile getirdi. Kamalı şöyle konuştu: “Ayrıca bizlere destek olmak için burada bulunan TBESF Başkan Vekili Sayın Bülent Yağar ve her zaman yanımızda olan Kuzey Kıbrıs Turkcell ailesinden Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Ayhan Barış da takımımıza ayrı bir motivasyon sağlamıştır”


Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 4.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 4. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

4. HAFTA ATAMALAR

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P