Follow Us

‘Etik yarışan sporcular haksızlığa uğramamalı’

Başkanımız Arif Ümit Uztürk ,doping nedeniyle Rus sporcuların Rio 2016 Paralimpik Oyunları’ndan men edilmesi ile ilgili konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise kararın aslını ve içeriğini tam olarak bilmediğini belirterek, "Doping kullanan sporcuların olduğu ve devletin bunu gizlemeye çalıştığı tespit edildiyse bunu kabul etmek mümkün değil." dedi.

Rus devletinin dopingi el altından desteklediği yönünde bir takım haberler aldıklarını dile getiren Uztürk, şöyle konuştu:

"Eğer böyle bir şey söz konusuysa bu kabul edilebilir değil. IOC, Rusya’nın atletizm takımını olimpiyatlardan men etmişti. Ardından da IPC tümüyle Rusya’yı Rio 2016 Paralimpik Oyunları’ndan men etti. Burada doping kullanmayan, hakkıyla mücadele eden sporculara yazık oldu. Her sporcunun hayali paralimpik ve olimpiyat oyunlarında mücadele etmektir. Etik bir şekilde yarışan sporcuların haksızlığa uğradığını düşünüyorum."

Announcements

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

Continue Reading

Announcements

Continue Reading

Announcements

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P