Follow Us

Announcements

Federasyon Başkanı Erkoç Bakan Yardımcısı Yerlikaya’yı Ziyaret Etti

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti.

Başkan Erkoç, Bakan Yardımcısı Yerlikaya’ya, Federasyon hizmetlerinin önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi ve destek istedi. Engelli sporunu yakından takip ettiğini ve Bakanlık adına verilecek her desteğe hazır olduklarını ifade eden Bakan Yardımcısı Yerlikaya, Başkan Erkoç nezdinde Federasyon yönetimine seçilen yeni ekibi de tebrik etti.

“Asrın güreşçisi unvanını alan milli sporcumuz çok değerli Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya üstlenmiş olduğu görevle Türk sporunun en büyük şansıdır” diyen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç, “Sayın Bakan Yardımcımız gerek sporunu ifa ettiği dönemlerde gerekse üstlenmiş olduğu Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevinde Türkiye spor tarihine adını altın harflerle yazan, başarılı ve hepimize örnek bir şahsiyettir. Mütevaziliği ve hoşgörüsüyle her sporcuyu kendisine hayran bırakan uluslararası alanda büyük başarılar kaydetmiş ve ömrünü spora vermiş Sayın Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya, her sporcu için olduğu gibi Federasyonumuz bünyesindeki tüm sporcuların da adeta ilham kaynağıdır. 7’den 70’e tüm sporseverlerin gönlünü ve takdirini kazanan Sayın Bakan Yardımcımız Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu için görüşleri ve düşünceleri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir ve zat-ı alinin engelli sporuna yaklaşımları ve önerileri bizim için tam bir motivasyon sağlamıştır.

Sayın Bakan Yardımcımızı ziyaret ederek kendisine Federasyonumuzun önümüzdeki dönem çalışma programı ve takvimi hakkında bilgi verdik. Kendisinin engelli sporuna yakın ilgisi ve çalışmalarımıza her türlü katkıyı sağlayacağını bilmek Türk engelli spor camiası için çok önemli bir destektir. Saygı duyduğumuz ve bizler için ayrı bir yeri olan Sayın Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakasından ötürü Federasyonumuz adına çok teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yönetiminden görevlilerine, çalışanlarına, sporcularına, antrenörlerine ve sporseverlere selamlarını ileten ve önümüzdeki sezonlar için engelli spor camiasına ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar dileyen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2. Olağanüstü Genel Kurulunda seçilen yeni yönetimi tebrik etti, çalışmalarında başarılar diledi.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P