Follow Us

Federasyon Başkanımız Arif Ümit Uztürk’ten Millilerimize Tebrik Mesajı

Federasyon Başkanımız Arif Ümit Uztürk, İrlanda’da düzenlenen Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda ve Çekya’da organize edilen Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi başarı ile temsil eden Milli sporcularımız için tebrik mesajı yayımladı. 

”İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nın son gününde S5 kategorisi kadınlar 50 metre kelebekte gümüş madalya kazanan Sevilay Öztürk ile Sümeyye Boyacı’yı ve S5 kategorisi erkekler 50 metre kelebekte bronz madalyanın sahibi olan Beytullah Eroğlu’nu yürekten tebrik ederim. Milli Yüzücülerimiz kazandıkları madalyalarla bizleri gururlandırdılar. Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden başta Milli Sporcularımız olmak üzere bu başarıda emeği geçen ekibimize teşekkür ediyorum. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum.”

”Çekya’nın Pilsen şehrinde organize edilen 2018 Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası’nı; 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplamda dört madalya ile tamamlayan Milli Okçularımızı kutluyorum. W1 Erkekler bireyselde birincilik elde ederek uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandıran Milli Okçumuz Bahattin Hekimoğlu’nu, yine aynı kategoride bronz madalya kazanan Naci Yenier’i, Klasik Yay Kadınlarda gümüş madalyanın sahibi olan Merve Nur Eroğlu’nu ve Erdoğan Aygan, Taner Eren ve Bülent Korkmaz’dan oluşan Makaralı Yay Erkek Takımımızı kazandıkları gümüş madalya dolayısıyla yürekten tebrik ederim. Başarıda emeği geçen teknik ekibimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Milli Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum.”


Arif Ümit Uztürk
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı 

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P