Follow Us

TBESF NEWS

GENÇ MİLLETVEKİLİ BÜYÜKGÜMÜŞ’TEN FEDERASYONA MORAL VE DESTEK ZİYARETİ

AK Parti Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u ziyaret etti. Federasyon çalışanları ile birer birer sohbet eden ve Federasyon yönetimi ile toplantı gerçekleştiren Milletvekili Büyükgümüş, “Alpaslan Erkoç başkanımız bizim kıymetli bir hemşerimiz, dostumuzdur. Biz her zaman her koşulda kendisine ve yönetimindeki Federasyona, engelli spor camiasına canı gönülden desteğimizi her şart ve koşulda vermekteyiz. Bir alo diyeceğiniz kadar uzağınızdayız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya, Federasyon yönetimindeki tüm spor kulüplerinin ve sporcuların başarısına destek vermeye özellikle de Milli Takımlarımızın başarılarına katkı sağlamaya her daim hazırız. Her zaman sizinleyiz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün ziyaretinden onur duyduğunu ifade eden Federasyon Başkanı Erkoç, “Sayın Milletvekilimiz tam bir engelli gönüllüsüdür. Biz, buna defaatle şahit olduk. Biz aramasak o bizi arar halimizi hatırımızı sorar, bir şeye ihtiyacımız olduğunda anında yardıma ve desteğe koşar. Ben kendisinin bize Rabbimin bir hediyesi olduğunu söylerim. Allah kendisinden razı olsun.

Özellikle belirtmek isterim ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın önderliğinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya ve Gençlik Spor Bakanlığımıza bağlı Genel Müdürlerimizin çok büyük ve çok önemli desteklerini görüyoruz. Bugün biz engellilerin özellikle de spordaki ulusal ve uluslararası arenada iddialı bir şekilde mücadele verebilmesinin alt yapısı büyük ölçüde Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyetlerinden ve AK Parti Hükumetlerinin bu konudaki yatırım ve teşviklerinden kaynaklanmaktadır. Sayın Milletvekilimizin kıymetli ziyaretleri vesilesi ile AK parti Hükumetlerine ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya ve tüm AK Parti teşkilatlarına Federasyon camiamız adına teşekkürlerimi sunarım.

Kıymetli şahsiyetleri ile bizleri burada ziyaret ederek bizlere moral ve motivasyon sağlayan bu manevi desteklerinden dolayı da Milletvekilimiz Sayın Büyükgümüş’e çok teşekkür ederim. Kendisi örnek bir engelli dostudur. Bizim en büyük ilham kaynaklarımızdan biri de bizim için koşulsuz destek veren Milletvekilimiz Sayın Büyükgümüş gibi engelli dostlarıdır, gönül dostlarıdır. Rabbim sayılarını artırsın. Bu ziyareti camiamız için bir gururdur, bizleri onore eden Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’e şükranlarımı sunarım” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Erkoç, Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’e isminin yazılı olduğu 77 numaralı Milli Takım formasını hediye etti. Erkoç formayı hediye ettiği sırada, “aynı zamanda hemşerim olan kıymetli vekilimizin gönlünde Yalova’mız ayrıcalıklıdır. Bu yüzden 77 numaralı Milli Takım formamız ile Federasyonumuzun bir hatırasını kendisine takdim ediyoruz” dedi.

TBESF NEWS

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

Continue Reading

TBESF NEWS

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi;
Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesi devre arası hazırlık kampında Yalova’da 30 sporcu ile birlikteydik. Öncelikle genç sporcularımıza değer verip kampa davet eden başta teknik direktörümüz sayın İsmail Temiz’e, teknik ekibimize ve federasyon yetkililerimize teşekkür ederiz.
Genç arkadaşlarımızın bizlerle birlikte yol alıp bir şeyler öğrenme çabası ve isteği takdire şayan. Avrupa Şampiyonası öncesinde geniş kadrolu kamp yapmanın avantajlarını yaşadık. Liglerimizde tüm maçlarımızı takip eden sayın hocamıza,teknik ekibimize takım adına çok teşekkür ederim. Avrupa şampiyonasını 2 defa kazandık, inşallah üçte 3 yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ülkede Ampute futbolun büyümesi, gelişmesi için bu şampiyonluğu en çok isteyen ülke olarak Avrupa şampiyonasına tekrar damga vurmak istiyoruz. Hedefimiz önce Avrupa Şampiyonası, daha sonra da dünya kupasında zirvede tekrar yer almak dünyada söz sahibi bir ülke konumunda kalmak istiyoruz.
Dünyanın en iyi organize edilen ligi olduğumuzu tekrar Dünyaya göstermek, Avrupa’ya göstermek istiyoruz. Emek veren tüm federasyonumuza, başkanımıza, yönetim kurulumuza ve teknik ekibimize tekrar teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasında finalden sonra kupayla birlikte tekrar görüşmek üzere.

Continue Reading

TBESF NEWS

Ampute Futbol A Milli Takım Hazırlık Kampı Sona Erdi

Ampute Futbol A Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları İlk Kampını Tamamladı.

 

Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 15-23 Ocak tarihleri arasında ilk hazırlık kampını başarıyla tamamladı. Milli takım teknik direktörü İsmail Temiz, kamp sürecini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu;

 

Kampın ardından yapılan değerlendirme toplantısında konuşan İsmail Temiz, takımın Avrupa Şampiyonası’na iyi bir şekilde hazırlandığını belirtti. Genç ve yetenekli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen kampta, teknik ekip olarak birçok farklı oyuncuyu deneme fırsatı bulduklarını ifade etti. Temiz, genç oyuncuların milli takıma güç katacağına inanarak, bu oyuncuların gelecekte önemli roller üstleneceğini vurguladı.

 

Teknik direktör Temiz, yaptığı açıklamada, “Ampute Futbol A Milli Takımı olarak hedefimiz tekrar Avrupa Şampiyonu olmak. Bu doğrultuda yoğun bir çalışma sürecine girdik ve kamp boyunca bu hedefe odaklandık. Genç yetenekleri keşfetmek ve onları milli takıma kazandırmak da önemli bir amacımızdı. Kampta elde ettiğimiz olumlu sonuçlarla birlikte, sağlıklı bir şekilde kampı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Kamp sürecindeki antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında gösterilen performansın, takımın genel gelişimine olumlu katkı sağladığını belirten Temiz, oyuncuların birbirleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve istenilen seviyeye sezon sonu kamplarıyla birlikte geleceklerini ifade etti.

Teknik Direktör Temiz; “Son olarak bizlere kamp imkanı sunan ve Milli takımımız için desteklerini bizden esirgemeyen Federasyon başkanımız Alpaslan Erkoç’a teknik ekibim ve sporcularım adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P