Follow Us

Gizem Girişmen IPC konseyinde

Uluslararası Paralimpik Komitesi Sporcu Konseyi, ilk kez 3-5 Kasım 2012 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn kentinde toplandı.

Uluslararası Paralimpik Komitesi Sporcu Konseyi, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’ndaki seçimlerden sonra, ilk kez 3-5 Kasım 2012 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn kentinde toplandı. Toplantıda, Sporcu Konseyi’nin yeni üyelerine Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin yapısı ve işleyişi tanıtıldı; eğitim, anti doping, sağlık, klasifikasyon gibi komitelerin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

6’sı yaz, 3’ü kış sporlarında faaliyet gösteren 9 spocudan oluşan konseyde, milli okçumuz Gizem Girişmen’in yanı sıra Birleşik Amerikalı paralimpik sporcular Robert Bulk ve Jon McCullough, Kanadalı Todd Nicholson, Fransız Arnaud Asoumani, Hollandalı Elvira Stinissen, Polonyalı Katarzyna Rogowiec, Norveçli Eskil Hagen ve Hong Konglu Yu Chui Yee yer alıyor.

Sporcu Konseyi, Paralimpik Sporcuların uluslararası örgütlenme içindeki sesi, Uluslararası Paralimpik Komitesi ile sporcular arasında bir köprü ve uygulama sürecine etkin katkı sağlayan bir temsil organı olarak görev yapıyor.

Konsey üyeleri, Uluslararası Paralimpik Komitesi çatısı altında faaliyet gösteren komitelerin ve komisyonların toplantılarına katılarak organizasyon ve karar aşamasında tüm sporcuları temsil ediyor.

2008 Pekin Paralimpik Oyunları’nın altın madalyalı ismi milli okçu Gizem Girişmen, Londra 2012’de yapılan seçimler sonunda, Sporcu Konseyi’ne giren ilk Türk sporcu unvanını almıştı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P