Follow Us

Hedef Olimpiyatta 10 Madalya

“Amacımız 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na katıldığımızdan fazla sayıyla Rio Olimpiyatları’nda yer alabilmek”

Federasyon  Başkanımız Demirhan Şerefhan:"Amacımız 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na katıldığımızdan fazla sayıyla Rio Olimpiyatları’nda yer alabilmek"- "Oyunlarda kendimize 10 madalya almayı hedef olarak belirledik"

Şerefhan, bu seneden itibaren gerek puanlı turnuvalar, gerekse de Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na mümkün olan en fazla sayıda sporcuyla katılmaları gerektiğini belirterek, "Amacımız 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katıldığımızdan fazla sayıyla Rio Olimpiyatları’nda yer alabilmek" dedi.

16 branşlarının bulunduğunu ve bunlardan 13 tanesi paralimpik olduğunu ifade eden Şerefhan, "Federasyonumuzu minyatür Spor Genel Müdürlüğü olarak ifade ediyorum. Yine federasyonumuzu Spor Genel Müdürlüğü’nün ve Spor Bakanlığı’nın paralimpik branşlardaki lokomotif birimi olarak nitelendiriyorum. 2013 senesinde hem idari hem de sportif olarak çok ciddi başarılarımız var. Geçen sene 114 madalya kazanmışız. 2013 senesinde 3,6 milyon lira ayni ve nakdi destek bulmuşuz. Bu destek, Spor Genel Müdürlüğün bize verdiği bütçenin neredeyse tamamına yakın" diye konuştu.

Hedef 10 madalya

Demirhan Şerefhan, federasyon olarak 2016 yılının hazırlıklarını en ince detayına kadar düşünmeye çalıştıklarını ve hazırlıklarını bu doğrultuda yürüttümlerini vurguladı.

Londra Paralimpik Oyunları’na kıyasla daha fazla sayıda sporcuyla Rio’da bulunmaya çalışacaklarının altını çizen Şerefhan, şöyle devam etti:

"Bünyemizde yer alan oturarak voleybol branşı ve oyunlarda yer almayan dans dışında 11 branşta oyunlarda yer almak istiyoruz. Oyunlarda kendimize 10 madalya almayı hedef olarak belirledik. Bu katılım öncesinde Spor Genel Müdürlüğü’ne bir proje hazırlıyoruz. Bu proje, 2016 Rio’ya katılacağımız veya katılmayı hedeflediğimiz tüm branşlardaki malzemelerin alımı konusunda olacak. Paralimpik branşlardaki kampların tamamı da bu proje kapsamında yer alıyor. Bu sene aldığımız malzemeyi, sporcularımız 2016 yılına kadar kullanacak ve oyunlarda alışık olduğu malzemeyle başarıyı yakalayacak. Özellikle okçuluk, tekerlekli sandalye basketbolu, tenis, masa tenisi ve atıcılık branşlarında malzeme ihtiyacımız var. Genel Müdürlük ve Bakanlıktan gelen bütçe, sadece tekerlekli sandalye ve ampute futboluna yetiyor. Paralimpik branşlar için borçlanma yoluna gidiyoruz. Borçlanınca da bir sonraki sene maddi sıkıntılar yaşıyoruz. Eğer bu proje kabul edilirse, 10 madalyalık hedefimiz tutar."

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P