Follow Us

Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Milli halterci İzzettin Kanat: “Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak”

En son Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan İzzettin Kanat, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor…

     Milli halterci İzzettin Kanat: "Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak"  Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 65 kiloda gümüş madalyanın sahibi olan İzzettin Kanat, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüyor.

     İzzettin Kanat, yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası’nın ardından dinlenme dönemini geçirdiğini, Ramazan Bayramı’nın ardından yoğun tempoyla Dünya Şampiyonası için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. 2012 Paralimpik Oyunları’nda 4. olduğunu hatırlatan Kanat, şöyle konuştu: "Londra’da soğuk algınlığı nedeniyle kilo kaybı yaşamıştım ve istediğim dereceyi yapamadım. 5 kilo ile üçüncülüğü kaçırmıştım. Ancak bu bana büyük bir ders oldu. İnşallah 2016’da Rio’da kaçırdığım madalyayı kazanırım. Onun öncesinde Dünya Şampiyonası var. Hedefler bitmiyor, ilk düşüncem Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak. Hazırlıklarımı milli takımdan arkadaşım Ebru Başar ile sürdürüyorum. Buradaki arkadaşlarımın desteği bana artı bir güç veriyor." Kanat, engelli olduğunu hiç aklına getirmediğini ve istediği şeyleri yaptığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 20 yıldır spor yapıyorum. İlk dönemde sadece keyif için spora başladım, yarışma ve madalya kazanma düşüncem yoktu. Daha sonra antrenörlerimin katkılarıyla yarışmalarda mücadele etmeye başladım. Elbette elde ettiğim başarılarla bu süreklilik kazandı. Adeta bir meslek edindim ve halteri bırakamıyorum."

     Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’nun geç kurulmasına rağmen önemli bir noktaya geldiğini bildiren Kanat, "İran’ın bile 80’li yıllarda federasyonu vardı. İlk başlarda biz halter müsabakalarına 2-3 sporcu ile giderken diğer ülkelerin 10-15 haltercisi vardı. Ancak biz de kısa sürede diğer ülkelere yetiştik. Başarılarımızı sürdürüyoruz. Zaten desteğimiz de her geçen gün artıyor. İstanbul’un 2020 adaylığı nedeniyle bu destekler devam edecek" dedi.

Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 4.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 4. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

4. HAFTA ATAMALAR

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P