Follow Us

KAMUOYUNA DUYRULUR

KAMUOYUNA DUYRULUR

                               

                    Galatasaray Kulübünün Eurolegue 1 Grup karşılaşmaları için yurtdışına gitmesi öncesinde oyuncu listesini Türkiye’de klasifiyerlere onaylatma sürecinde Akın Celal GÜREL isimli sporcunun Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Oyuncusu olarak oynama uygunluğu standartlarına uymadığı tespit edilmiş ve bu konuda aşağıda bulunan 23.11.2016 tarihli Sağlık Kurulu Raporu yazılmıştır. İlgili rapor Federasyon Başkanlığı’nca 25.11.2016 tarihinde Galatasaray Kulübüne tebliğ edilmiştir.

Sürecin devamında Akın Celal GÜREL tahkim kuruluna itirazda bulunmuş bu itiraz 12.01.2017 tarih ve 2017/27 sayılı karar ile reddedilmiştir. Bunun üzerine karar düzeltme itirazı yapılmış bu itirazda Tahkim Kurulu’nun 01.02.2017 tarih ve 2017/53 sayılı kararı ile reddedilerek alınan karar kesinleşmiştir.

Tahkim Kurulu Kararları tüm Bağımsız Federasyon Başkanlıklarının uymakla hükümlü olduğu nihai kararlar olup, aksi bir uygulama kesinlikle mümkün bulunmamaktadır. 07 Şubat 2017 tarihinde İstanbul’ da yapılan TS Basketbol Danışma Kurulu Toplantısında da konu tüm açıklığıyla değerli kulüp temsilcilerimizle konuşulmuş, Akın Celal GÜREL ve benzer durumlarda olan diğer sporcular ile ilgili bir çözüm üretilip, üretilemeyeceği konusu değerlendirilmiş ve benzer uygulamaları yaptığı iddaa edilen Kanada, Almanya ve İtalya gibi ülkelerdeki puanlama sistemlerinin incelenmesi ve Sağlık Kurulu Başkanlığımızca 2018-2019 Sezonundan geçerli olabilecek bir çözüm bulunulması şeklinde görüş birliği sağlanmıştır.

Engelli bireyler üzerinden ve de özellikle sporcumuz Akın Celal GÜREL hedef gösterilerek yürütülen bilgi kirliği karşısında gündemi meşgul etmek ve yanlış anlaşılmalara sebep olmamak adına tüm camiamızı daha bilinçli ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bu mağduriyetin yaşanmasında Federasyon Yönetimi olarak sorunların çözümüne dönük, çalışmanın IWBF Klasifayerler kurulu ve sağlık kurulumuz birlikteliğinde olası yönerge ve statü değişiklikleri uygun bulunduğunda ve kabul gördüğünde başlatılacaktır. TS Basketbol Danışma Kurulu toplantısında da ortaya çıkan karar bu doğrultudadır. Düşünülmesi planlanan değişiklikler ile ilgili tüm Kulüp Başkanlarımızın da katılacağı ortak bir değerlendirme çalışması da planlanmaktadır.

Tüm Kamuoyuna ve camiamıza saygı ile duyrulur.


Announcements

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

Continue Reading

Announcements

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P