Follow Us

KAMUOYUNA DUYRULUR

KAMUOYUNA DUYRULUR

                               

                    Galatasaray Kulübünün Eurolegue 1 Grup karşılaşmaları için yurtdışına gitmesi öncesinde oyuncu listesini Türkiye’de klasifiyerlere onaylatma sürecinde Akın Celal GÜREL isimli sporcunun Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Oyuncusu olarak oynama uygunluğu standartlarına uymadığı tespit edilmiş ve bu konuda aşağıda bulunan 23.11.2016 tarihli Sağlık Kurulu Raporu yazılmıştır. İlgili rapor Federasyon Başkanlığı’nca 25.11.2016 tarihinde Galatasaray Kulübüne tebliğ edilmiştir.

Sürecin devamında Akın Celal GÜREL tahkim kuruluna itirazda bulunmuş bu itiraz 12.01.2017 tarih ve 2017/27 sayılı karar ile reddedilmiştir. Bunun üzerine karar düzeltme itirazı yapılmış bu itirazda Tahkim Kurulu’nun 01.02.2017 tarih ve 2017/53 sayılı kararı ile reddedilerek alınan karar kesinleşmiştir.

Tahkim Kurulu Kararları tüm Bağımsız Federasyon Başkanlıklarının uymakla hükümlü olduğu nihai kararlar olup, aksi bir uygulama kesinlikle mümkün bulunmamaktadır. 07 Şubat 2017 tarihinde İstanbul’ da yapılan TS Basketbol Danışma Kurulu Toplantısında da konu tüm açıklığıyla değerli kulüp temsilcilerimizle konuşulmuş, Akın Celal GÜREL ve benzer durumlarda olan diğer sporcular ile ilgili bir çözüm üretilip, üretilemeyeceği konusu değerlendirilmiş ve benzer uygulamaları yaptığı iddaa edilen Kanada, Almanya ve İtalya gibi ülkelerdeki puanlama sistemlerinin incelenmesi ve Sağlık Kurulu Başkanlığımızca 2018-2019 Sezonundan geçerli olabilecek bir çözüm bulunulması şeklinde görüş birliği sağlanmıştır.

Engelli bireyler üzerinden ve de özellikle sporcumuz Akın Celal GÜREL hedef gösterilerek yürütülen bilgi kirliği karşısında gündemi meşgul etmek ve yanlış anlaşılmalara sebep olmamak adına tüm camiamızı daha bilinçli ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bu mağduriyetin yaşanmasında Federasyon Yönetimi olarak sorunların çözümüne dönük, çalışmanın IWBF Klasifayerler kurulu ve sağlık kurulumuz birlikteliğinde olası yönerge ve statü değişiklikleri uygun bulunduğunda ve kabul gördüğünde başlatılacaktır. TS Basketbol Danışma Kurulu toplantısında da ortaya çıkan karar bu doğrultudadır. Düşünülmesi planlanan değişiklikler ile ilgili tüm Kulüp Başkanlarımızın da katılacağı ortak bir değerlendirme çalışması da planlanmaktadır.

Tüm Kamuoyuna ve camiamıza saygı ile duyrulur.


TBESF NEWS

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

Continue Reading

TBESF NEWS

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P