Follow Us

KIŞ OLİMPİYATLARI SONA ERDİ !

    9- 18 Mart 2018 tarihleri arasında Güney Kore’de düzenlenen PyeongChang 12. Paralimpik Kış Oyunlarında Milli Sporcumuz Mehmet Çekiç bayrağımızı ikinci kez dalgalandırdı.

    İlk kez 2014 Sochi’de ülkemizi temsil eden sporcumuz, 2018 PyeongChang Kış Oyunlarında bir ilke imza atarak federasyonumuz ve ülkemizi temsil eden tek sporcu olarak adını tarihe yazdırdı.

    Alp Kayağında mücadele eden sporcumuz Büyük Slalom ve Slalom dallarında yarıştı.

    İlk mücadelesini 14 Mart tarihinde Büyük Slalomda veren sporcumuz 2:55:74 ‘lük skoruyla yarışı 30. Sırada tamamladı. 17 Mart tarihinde katıldığı Slalom yarışında ise ilk ayakta güzel bir performans sergileyen sporcumuz ikinci ayakta maalesef yarışı tamamlayamadı.

    Milli sporcumuz Mehmet Çekiç 48 yaşında evli ve iki çocuk babası.

Kendisine azmi ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P