Follow Us

Masa tenisinde 2 yarı final

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nın ikinci gününde masa tenisinde eleme grubu maçlarına devam edildi.

Bayanlar Klas 9 A grubundaki ilk maçını kazanan Neslihan Kavas, ikinci maçında Çinli Lina Lei’ye 3-0 yenildi. Neslihan’ın grubundaki üçüncü ve son maçındaki rakibi de Çin Halk Cumhuriyeti’ndendi. Sporcumuz bu kez 3-0’lık sonuçla kazanan taraf oldu ve iki galibiyet bir mağlubiyetle adını yarı finale yazdırdı. Pekin 2008’in bronz madalyalı ismi Neslihan Kavas, 1 Eylül Cumartesi günü saat 19:30’da yarı final mücadelesine çıkacak.

Bayanlar Klas 7 A grubunda ilk maçını kazanan Kübra Öçsoy, ikinci maçında Hollandalı Kelly van Zon’a 3-1 yenildi. Sporcumuz, üçüncü maçında ise Arjantinli Giselle Munoz’a set vermedi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Kübra, 2 galibiyet 1 mağlubiyetle yarı final vizesi aldı. Sporcumuz, yarı final karşılaşmasına 1 Eylül Cumartesi günü saat 18:45’te çıkacak.

Erkekler Klas 4’te mücadele eden Abdullah Öztürk de, gruptaki 2’nci maçında Tayvanlı Wen-Hsin Lin 3-1 mağlup etti. Bu sonuçla 2’de 2 yapan Abdullah Öztürk, çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final karşılaşmaları 1 Eylül Cumartesi günü saat 15:15’te başlayacak.

Bayanlar Klas 10 A grubunda mücadele eden Ümran Ertiş, elemelerdeki ikinci maçında Mısırlı Angham Maghraby ile karşılaştı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen sporcumuz, karşılaşmayı 3-0 kazandı. İki maçta 1 galibiyet, 1 mağlubiyet alan Ümran, grubundaki üçüncü ve son maçında 1 Eylül Cumartesi günü Çinli Qian Yang ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar Klas 3 B grubunda mücadele eden Hatice Duman ise, ilk maçında Fransız Marie-Christine Fillou’ya; ikinci maçında da Slovenyalı Mateja Pintar’a aynı skorla 3-1 yenilerek elendi.

Oyunların ilk gününde Meksikalı Edith Sigala karşısında ilk maçını 3-2 kazanan Nergiz Altıntaş da, Klas 3 E grubundaki ikinci maçında Büyük Britanyalı Jane Campbell’a 3-1 mağlup olarak oyunlara veda etti.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P