Follow Us

Masa tenisinde gümüş madalya

Londra Paralimpik Oyunları’nın onuncu gününde masa tenisinde Klas 6-10 bayanlar takım finali yapıldı.

Yarı finalde Polonya’yı mağlup ederek finale yükselme başarısı gösteren Neslihan Kavas, Kübra Öçsoy ve Ümran Ertiş’ten kurulu takımımız, altın madalya mücadelesinde Çin’in karşısına çıktı.

Sporcularımız, masa tenisinde dünya devi olan Çin karşısında ellerinden geleni yaptılar ama rakiplerine yenilmekten kurtulamadılar.İlk maçta Kübra Öçsoy, Lina Lei’ye 3-0; ikinci maçta Neslihan Kavas, Lei Fan’a 3-2; üçüncü maçta da yine Neslihan Kavas, Lina Lei’ye 3-0 yenildi.Bu sonuçlarla Çin altın madalyaya uzanırken, takımımız gümüş madalyanın sahibi oldu.

Tarihinde ilk kez Paralimpik Oyunları’nda takım müsabakalarına katılan milliler, böylece büyük bir başarıya ve bir ilke imza attı.Pekin 2008’de bronz madalya kazanan Neslihan Kavas da, Londra’da teklerde elde ettiği gümüş madalyanın ardından bu takım ikinciliğiyle paralimpiyat madalyası sayısını 3’e çıkardı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P