Follow Us

TBESF NEWS

Megasaray Open Sona Erdi

Uluslararası Tenis Federasyonu (İTF) 2023 yılı takviminde yer alan Megasaray Open 17-20 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlendi. Paris Paralimpik Olimpiyatları yolunda önemli bir yeri olan organizasyona 14 ülkeden 60 sporcu katıldı.

Şampiyon Esra Bozdemir!

Tek kadınlar finalinde Letonyalı tenisçi Diana Nikiforova karşısında 2-0 galip gelen Esra Bozdemir madalyanın sahibi oldu.

Quad kategorisinde Ahmet Kaplan ve Junior Teklerde ise Zeliha Aksak gümüş madalya kazandı.

Şampiyonanın ardından görüşlerini paylaşan Esra Bozdemir kedine olan inancının arttığını belirtti.

Bozdemir’’ Henüz ikinci turnuvamda böyle bir başarı elde ettiğim için çok mutlu ve gururluyum. Hedefim doğrultusunda ilk adımımı attığım için, kendime olan inancım daha da arttı. Bu bir başlangıç daha iyi işler başaracağıma inancım tam ve bu yolda yanımda olan ve ülkemizde böylesine önemli turnuvaların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.’’ifadelerini kullandı.

TBESF NEWS

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

Continue Reading

TBESF NEWS

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

Continue Reading

TBESF NEWS

FİNALDEYİZ

Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Ampute Futbol Milli takımımız Polonya takımını 5-1 yenmeyi başardı. Takımımız böylelikle 3. kez Avrupa Şampiyonasında finale yükselme başarısı gösterdi. Karşılaşmada Muhammed Yeğen, Rahmi Özcan,  ve Serkan Dereli birer gol, Şeyhmus Erdinç ise iki gol atarak galibiyete katkı sağlayan isimler oldu.

Final Maçı 8 Haziran Cumartesi saat: 17:00’da İngiltere-İspanya karşılaşmasının galibiyle oynanacak ve karşılaşma TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P