Follow Us

MİLLİ OKÇULAR TURNUVAYI 1 ALTIN 1 GÜMÜŞ İLE KAPATTI

Çekya’da düzenlenen 2018 Okçuluk Dünya Sıralaması ve Avrupa Kupası 2.ayağında bugün, iki milli sporcumuz atış yaptı.

GÜNÜN SONUÇLARI (7 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ)

SEVGİ YORULMAZ 4.TAMAMLADI

2018 Okçuluk Dünya Sıralaması ve Avrupa Kupası 2.ayakta, bugün Makaralı Yay Kadın kategorisinde bronz madalya için mücadele eden Sevgi Yorulmaz Singapurlu Alim Nur Syahidah’a mağlup olarak 4.oldu.

BAHATTİN HEKİMOĞLU BİREYSELDE GÜMÜŞ MADALYANIN SAHİBİ OLDU
2018 Okçuluk Dünya Sıralaması ve Avrupa Kupası 2.ayakta, bugün W1 Erkek kategorisinde altın madalya için atış yapan Bahattin Hekimoğlu, Çek sporcu David Drahoninsky ile karşılaştı. Milli okçumuz rakibine mağlup olarak atışları 2.sırada tamamladı.

Buna ek olarak, 6 Temmuz Cuma günü yapılan Makaralı Mix Takımı bronz madalya mücadelesinde İngiltere ile karşılaşan Sevgi Yorulmaz ve Erdoğan Aygan İngiliz rakiplerine 153-149 mağlup olarak atışları 4.sırada tamamlamıştı.

BU SONUÇLAR ARDINDAN ÇEKYA’DA DÜZENLENEN (30 HAZİRAN-8 TEMMUZ) 2018 OKÇULUK DÜNYA SIRALAMASI VE AVRUPA KUPASI 2.AYAĞI’NDA TÜRKİYE, TURNUVADAN 1 ALTIN ,1 GÜMÜŞ MADALYA İLE AYRILDI.

1- YİĞİT CANER AYDIN, BAHATTİN HEKİMOĞLU VE NACİ YENİER’İN YER ALDIĞI W1 ERKEKLER KATEGORİSİNDE ALTIN MADALYA, 
2- W1 ERKEKLER BİREYSELDE ATIŞ YAPAN BAHATTİN HEKİMOĞLU, GÜMÜŞ MADALYA kazandı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P