Follow Us

Neslihan Kavas gümüş madalya aldı

Masa tenisinde 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalyayı boynuna takan Neslihan Kavas, ülkemize gümüş madalya kazandırma başarısı gösterdi.

Sporcumuz Klas 9 altın madalya maçında, finale gelene kadar set kaybetmeyen Çinli Lina Lei’yle mücadele etti. Neslihan, A grubu maçında da karşı karşıya geldiği ve 3-0 yenildiği güçlü rakibini finalde çok zorladı ama maçı 3-2 kaybetmekten kurtulamadı.

İlk seti Lei 11-8 kazanırken, ikinci seti aynı skorla alan Neslihan durumu 1-1 yaptı. Üçüncü seti de 11-7 alan sporcumuz 2-1 öne geçerek altın madalyaya çok yaklaştı. Ancak maçı bırakmayan Lei, dördüncü seti 11-5, son seti de 11-7 alarak altın madalyaya uzanan taraf oldu.

25 yaşındaki Neslihan Kavas, Lina Lei’nin ardından ikincilik kürsüsüne çıktı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

KÜBRA ÖÇSOY MADALYAYI KAÇIRDI

Oyunların beşinci gününde masa tenisinde bir sporcumuz daha madalya mücadelesi verdi. Klas 7’de bronz madalya maçına çıkan Kübra Öçsoy, Ukraynalı Viktoria Safonova’ya 3-1 yenilerek teklerde oyunları dördüncü sırada tamamladı.

İlk iki seti 11-5 ve 11-3 kaybeden Kübra, üçüncü seti 11-5 kazanmayı başardı ama devamını getiremedi. Dördüncü seti 11-5 kaybeden sporcumuz madalya kürsüsünün dışında kaldı.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P