Follow Us

Oturarak Voleybol Gümüş Lig başladı

Oturarak Voleybol Gümüş Ligi başladı

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu ev sahipliğinde Ereğli ilçesindeki Karadeniz Ereğli Spor Salonu’nda Türkiye, Slovenya, İtalya, Hollanda, Polonya ve Letonya’nın katıldığı Oturarak Voleybol Gümüş Ligi maçları başladı.

Zonguldaklı sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği maçlarda milliler iki müsabakadan da 3-0 galip ayrıldı.

Oturarak Voleybol Gümüş Ligi’nin açılış töreni gerçekleştirildi !

Günün son maçlarından önce yapılan açılış seremonisine KDZ Ereğli Belediye Başkan Halil Posbıyık Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen Oturarak Voleybol Avrupa Başkanı Branko Mihorko, TBESF Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ferhat Esatbeyoğlu, Taner Canyurt ,Halil İbrahim Sarı ve 6 ülke sporcuları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen sporun pozitif ve birleştirici ruhu ile organizasyonu gerçekleştirdiklerini, Türkiye’de oturarak voleybolun yükselmekte olan bir branş olduğunu söyledi. Ayrıca doğum günü olan Hollandalı voleybolcu’ya hediye plaketini takdim etti.

Paravolley Avrupa Başkanı Branko Mihorko, organizasyonda mücadele eden takımlara başarılar dileyerek, "İster engelli olsun ister olmasın herkesi bu spora kazandırmak istiyoruz." diye konuştu.

Avrupa’nın en iyi ikinci ligi statüsündeki organizasyonda şampiyon olan ülke, Altın Lig biletini alacak.

1.gün sonuçları :

Letonya-Slovenya 3-0

Polonya-İtalya 3-0

Letonya-Hollanda 3-2

Türkiye- Slovenya 3-0

Türkiye- İtalya 3-0

Polonya-Hollanda 0-3

Yarın oynanacak maçlar ise şu şekilde

Türkiye -Letonya

Slovenya- Polonya

İtalya- Hollanda

Polonya-Letonya

Hollanda-Türkiye

İtalya-Slovenya

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P