Follow Us

Oturarak Voleybol Milli Takımımız Ön Eleme Müsabakalarında Mücadele Edecek

Oturarak Voleybol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde edebilmek için Hırvatistan’da yapılacak ön eleme maçlarında mücadele edecek. 

Ön eleme karşılaşmaları, 21-24 Şubat tarihlerinde Hırvatistan’ın Porec şehrinde yapılacak. Turnuvaya Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Gürcistan, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve Litvanya olmak üzere toplam 7 ülke katılacak. Müsabakaları ilk iki sırada bitiren takımlar Macaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak. 

Millilerimizin turnuvadaki maç programı şöyle:

21 Şubat Perşembe
TSİ 17.00 Türkiye-Fransa

22 Şubat Cuma 
TSİ 17.00 Türkiye-Gürcistan
TSİ 20.30 Litvanya-Türkiye

23 Şubat Cumartesi 
TSİ 12.15 Türkiye-İtalya
TSİ 17.15 Slovenya-Türkiye

24 Şubat Pazar
TSİ 12.00 Türkiye-Çekya

Milli takımımızın 18 kişilik kadrosunda şu isimler yer alıyor: 

Kafile Başkanı: Oğuz Çerik 
Başantrenör: Yusuf Kenan Kök
Yardımcı Antrenör: Adem Çelik, Aziz Hopyar 
Fizyoterapist: Fırat Tan
Sınıflandırmacı: Ebru Ceylan 

Sporcular: Mehmet Yılmaz, Serdar Sarı, Samet Yılmaz, Onur Yıldırım, Oytun Çalkap, Yahya Çolak, Tarkan Adik, Emircan Uzun, Metin Karaca, Sametcan Karasu, İbrahim İdan, Muhammed Öz 

 

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P