Follow Us

Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatın

2014-2015 Sezonu Oturarak Voleybol Türkiye şampiyonası 12-13-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Karadeniz Ereğli-ZONGULDAK da yapılacaktır.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU OTURARAK VOLEYBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
2014-2015 SEZONU OTURARAK VOLEYBOL TAKIM KURMA ŞARTLARI TALİMATNAMESİ

Müsabaka yeri ve tarihi
2014-2015 Sezonu Oturarak Voleybol Türkiye şampiyonası 12-13-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Karadeniz Ereğli-ZONGULDAK da yapılacaktır.

Müsabakalara Katılma Şartları

1-Müsabakalara katılacak takım ve sporcularda aşağıdaki şartlar aranır ;

a)Her takım en az 8 sporcuya sahip olacaktır.

b)Takımlardaki sporcularda yaş sınırlaması olarak;en küçük 12 en yaşlı sporcu ise 50 yaşında olacaktır.

c)Müsabakalara katılacak kulüplerin tescillerinin yapılmış olması, takımları oluşturacak oyuncuların da Federasyonun oturarak voleybol branşı için lisans ve sınıflandırma kartı olması şarttır.

d) Kulüpler; müsabakalara 1 İdareci, 1 Antrenör, 1 Antrenör Yardımcısı, 1 Doktor veya sağlık elemanı ve en fazla 12 Sporcu ile katılabilirler. Oturarak Voleybol Müsabakalarında takımlar sahaya 12 oyuncu ve 4 Takım Mensubu ile çıkabilirler.

Ancak takımlar turnuvalara veya deplasmana gitmeleri durumunda ödenecek deplasman giderlerine ilişkin harcırah tahakkukları 10 sporcu + 1 yönetici ve 1 antrenör üzerinden yapılacaktır.(Takımlara müsabakaya getirdikleri oyuncu sayısı ve antrenöre göre ödeme yapılacaktır.)

e)Oturarak voleybol takımlarının başında sahaya çıkacak olan antrenörlerin aşağıda yazılı olan şartlardan birisini taşıması gerekmektedir;
-TBESF oturarak voleybol antrenörlük belgesine sahip olması,
-TBESF ten özel izin yazısı alanlar.
(Antrenörler sahada sporcu olarak yer alabilirler.)

Engel grupları

f)Oturarak voleybola aşağıda yazılı olan engel gruplarına mensup olan sporcular katılabilecektir;
-Amputasyonlar(Uzuvların her hangi bir yerinden kesilmiş ya da eksik olması)
-Hareket sistemine ait engeller;Bacaklarda ve kollarda felç olma hali,eklem ankilozları(Hareket açıklığı kaybı),bacak boyu kısalığı,Omurga eğriliği (Skolyoz)cücelik,endoprotezler,Multipl Skleroz(MS),Polio,Serebral Palsi.

Çifte Lisans

g)TBESF e bağlı Kulübün herhangi bir branşında lisanslı sporcusu,oturarak voleybol lisansı çıkartıp,takımlarda oyuncu olarak yer alacaklardır.

h) Her takım, turnuva boyunca geçerli olacak kadrolarındaki Sporcu, Antrenör, İdareci ve Takım Mensuplarını gösteren listelerini müsabakaların başlama tarihinden 3 gün önce mesai bitimine kadar Federasyona yazılı olarak vermek zorundadırlar. Kulüpler bu listeye lisanslı sporcu olarak diledikleri sayıda sporcu ismi yazabilirler. Ancak müsabakalara çıkarken bu listede yer alan isimlerden, en fazla 12 sporcuyu müsabaka isim listesine yazabilirler.

ı) Takımlar, sahada yer alacak sporcuların bedensel engeline göre önceden Federasyon’un yetki verdiği kişiler ve kurullar tarafından saptanmış sınıflandırma kartlarını esas alarak oynamak zorundadırlar.
Sınıflandırma tarihi 12 Haziran 2015 saat 10:00-12:00’da yapılacaktır.

Bayan Oyuncu

i)Her takımda iki engelli bayan sporcu bulundurabilirler.
2014-2015 sezonu Oturarak Voleybol müsabakalarında yer alan takımlarda,isteğe bağlı olarak her takım 2 adet bedensel engeli olan ve sınıflaması yapılmış olan bayan sporcu oynatabilecektir.Bayan oyuncular 1+1 kuralına göre 1 oyuncu sahadayken diğer oyuncu yedek sırasında oturacak ve oyuncu değişimini kendi aralarında yapacaklardır.Ve oyuncu değişimleri WOVD oyun kurallarına göre her sette bir kere yapılacaktır.

j) Oturarak Voleybol Müsabakalarında takımlar kadrolarında en fazla 12 (Oniki) sporcu bulundurabilirler.Libero oyuncusu müsabaka listesinde belirtilen 12 oyuncuya dahildir.Libero oyuncusu sakatlandığında listedeki diğer oyunculardan yedekte bekleyen bir oyuncuyla değişebilir.Listede yer alan oyuncular kadrodaki oyunculardır.Kadrodaki Oyunculardan sahada yer alıp, oyuna katılanlar Oyuncu, Kenarda oturanlar ise Yedek Oyuncudurlar.

k)-Kulüp takımları başında sahaya çıkacak en çok 4 kişilik görevli kişilerin (Takım Mensupları) isim listesini, görevlerini de belirtir şekilde, kimlik fotokopileri ile iki adet fotoğrafları ile birlikte kategorilerindeki müsabakaların ilan edilen resmi başlama tarihinden 3 gün öncesi mesai saati bitimine kadar Federasyon’a bildirmek zorundadırlar

Turnuvaya başvurular 01-5 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
5 Haziran 2015 tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

2- Sağlam Oyuncu

2014-2015 Oturarak voleybol müsabakalarında yer alan takımlarda isteğe bağlı olarak her takım 2 adet bedensel engeli olmayan Bay-Bayan sağlam sporcu bulundurabilecektir.sağlam sporcular 1+1 kuralına göre;1 oyuncu oyun alanında iken diğer oyuncu yedek sırasında oturacaktır.Oyuncu değişimi kendi aralarında yapılacaktır.Oyuncu değişimi WOVD oyuncu kurallarına göre her sette bir kere yapılacaktır.

Sağlam oyuncular sınıflamaya tabi olacaklardır.Adlarına düzenlenecek sınıflama kartlarına SAĞLAM yazılacaktır.
Sağlam oyuncular WOVD kurallarına göre ulusal faaliyetlerde oynayacaklardır.

Sağlam Oyuncu kriterleri;

-Ferdi branşlarda aktif sporcu olanlar(Lisans ibraz etmeleri gerekir),
-Veteran (Aktif sporu bırakmış) sporcu olanlar,

Türkiye Voleybol Federasyonuna bağlı kulüplerde sporcu olmayanlar (TVF ye bağlı sporcu olmadıklarına dair İl Spor Müdürlüklerinden belge alınması mecburidir.)
-Herhangi bir branşta lisanslı sporcu olanlar lisansını ibraz etmek zorundadır.

Kulüpler; SGM ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan tescil edilmiş olmalıdır.Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna bağlı olmayıp da oturarak voleybol branşı kurulmuş ise branş tescilini Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna yaptırmaları gerekmektedir.

Sporcu Lisansları;oturarak voleybol lisansları Türkiye bedensel Engelliler spor Federasyonu adına il müdürlüklerinden yaptırılacaktır.
Lisanslı sporcular il müdürlüklerine verecekleri dilekçe ile çifte lisans olarak oturarak voleybol lisansı çıkartacaklardır.

Announcements

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI CANLI YAYIN

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI 🔴

Heyecan dorukta!
2 Haziran Pazar, Saat: 17:00’da tüm gözler TRT Spor ekranlarında olacak!

Milli gururumuz, Ampute Futbol Takımımız sahaya çıkıyor!

Continue Reading

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P